Home » Genel » 10. yılını kutlayan Instagram’dan Hikaye Haritaları da dahil dikkat çeken yenilikler


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

10. yılını kutlayan Instagram’dan Hikaye Haritaları da dahil dikkat çeken yenilikler

Bugün 10. yılını kutlayan Instagram, Twitter’da paylaştığı bir gönderi ile yeni bir güncelleme yayınladığını duyurdu. Bu yeni güncelleme ile birlikte şirket, Hikayelerden IGTV’ye hatta Instagram ikonuna kadar pek çok alanda yeni özellikler yayına aldı. Gelin bu özelliklere birlikte bakalım.  

Hikaye Haritası 

Instagram’ın yayına aldığı “Hikayeler Haritası” isimli yeni özellik, Snap Map’e benzerliğiyle dikkat çekiyor. Yine de Snap Map gibi anlık bir lokasyon verisi paylaşmak yerine, kullanıcıların son 3 yıl boyunca nerelerden Hikaye yayınladığını bir takvim ve bir harita üzerinde gösteriyor. Harita ve takvimin yalnızca kişilere özel  olarak gösterileceğini belirtelim. Böylece bir nevi hem Facebook’ta hem de Instagram Hikayelerde sunulan anılar formatına bir yenisi eklenmiş oluyor.

Snapchat’in “geçicilik” üzerine kurguladığı bir içerik formatı olan “Hikayeler” bir kez daha Instagram’ın ellerinde kalıcı bir varlığa dönüştürülüyor. Şirketin benzer bir yaklaşımını “Öne Çıkarılan Hikayeler” sekmesinde görmüştük. 

Yenilenen İkon Tasarımı 

Güncelleme ile birlikte Instagram’ın uygulama ikonlarına kişiselleştirme özelliği getirdiğini de belirtelim. Bundan böyle iOS ve Android kulllanıcıları, sunulan farklı ikon tasarımı seçenklerinden faydalanabilecek.

Instagram logosunun gradyan görünümü turuncu, sarı, yeşil ve mor renklerle buluşurken, daha sade bir tasarım isteyenler siyah, beyaz renkleri tercih edebilecek. Ayrıca sunulan klasik logo seçeneklerinde Instagram’ın eski logosu da yer alacak. 

IGTV Alışveriş Özelliği

Instagram yine Twitter hesabı üzerinden Instagram alışveriş özelliğinin IGTV’ye de geldiğini duyurdu. Böylece platformun Alışveriş özelliği, farklı içerik formatlarında da kendini göstermeye başlayacak. Yakın zamanda Influencerlar için yeni gelir detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*