Home » Genel » 1001 gecesini Airbnb evlerinde geçiren gezgin çift


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

1001 gecesini Airbnb evlerinde geçiren gezgin çift

1001 gecesini Airbnb evlerinde geçiren gezgin çift

Size anlatacağım hikaye biraz imrendirecek, biraz iç çektirecek türden. ABD’li çift Debbie and Michael Campbell’ın hikayesi bu. Çift 4 yıldır yollarda, dün ise Airbnb’den kiraladıkları dairelerden birinde 1001’inci gecelerini geçirdiler.

Her şey 4 yıl önce Fransa’dan kızlarının onları ziyarete gelmesi ile başlıyor. Konu, biri 58’ine diğeri 68’ine merdiven dayamış grafik tasarım firması olan Debbie ve yıllarını spor ve etkinlik pazarlamasına adamış Michael’ın emeklilik günlerine geliyor. Kızlarının buzdolabına astığı ‘Gezilecek 37 Ülke’ listesi kıvılcım anını yaratıyor. Kızları, ismini daha önce hiç duymadıkları şirket olan Airbnb’den kiralayacakları oda ya da dairelerle bu geziyi gerçekleştirebileceklerini söylüyor.

Aradan geçen üç ayın sonunda, Michael, seyahatleri boyunca her şey konaklamada günlük 90 Avro üst sınırını geçmedikleri sürece, Seattle’daki yaşamları için yaptıkları harcamayı geçmeyeceğini hesaplıyor. Bunun ardından Debbie ve Michael, evlerini kiraya verip, araba ve botlarını satıyor. Radikal bir kararla Temmuz 2013’de dönüş biletlerini ceplerine koyarak ilk etapta fazla riske girmeden Paris’e yola koyulurlar. Kendilerine çok da yabancı olmayan, konfor alanlarının kıyılarında yüzerek Avrupa’yı geziyorlar. 9 ay sonra oğullarının düğünü için ABD’ye dönen çift bu sefer daha da büyük bir adım atıyor. Seyahat etme virüsü kanlarına bulaşmıştır artık. Dünyanın geri kalanını görmek için bir sonraki adım olan evlerini satıyorlar.

Fortune.com‘a konuşan Michael, ‘eğlendiğimiz, öğrendiğimiz, bütçemiz ve sevgimiz el verdiği sürece seyahat etmeye devam edeceğiz.’ diyor. Çift 4 yıldır yollarda. Aralarında da İstanbul da olmak üzere 200’den fazla şehir gezmişler. Balkanlardan, Küba’ya, Orta Doğu’dan Güney Afrika’ya birçok kente ayak izlerini bırakmışlar. Londra’da BREXIT’in oylanmasına tanık olmuşlar. Michael iki defa Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarını izleme fırsatı yakalamış.

Debbie ve Michael, en çok 30 farklı şehrini ziyaret ettikleri İtalya’dan etkilendiklerini söylüyor. Onu ziyaret edilen şehirlerin sayısı ile Fransa takip ediyor. Çift şu anda Fransa- Almanya sınırı arasında güzel mi güzel şehir Strazburg’da.

Geliştirdikleri küçük bir sistemle günlük 90 Avro barajını aşmamaya çalışıyorlar. Arada Airbnb ev sahipleri ile pazarlıklar havada uçuşuyor detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*