Home » Genel » 2017 yılının en iyi oyunları


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

2017 yılının en iyi oyunları

2017 yılının en iyi oyunları

Yıla oldukça güçlü bir şekilde başlayan oyun pazarı, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu listemizde sizler için Haziran ayı itibariyle ilk yarısını tamamlayan 2017’nin öne çıkan oyunlarını sıraladık. Liste genel olarak uzun zamandır beklenen Mario Kart 8 Deluxe, Zelda ve Resident Evil 7 gibi oyunlardan oluşsa da, PlayerUnknown’s Battlegrounds gibi herkesi şaşırtan oyunlar da mevcut.

Persona 5

Listenin Japonya merkezli oyunlarından olan Persona 5, bugüne kadar geliştirilen en iyi JRPG (Japon rol yapma oyunları) oyunlarından biri. İlginç oynanış tarzı ve detaylı karakterleri ile dikkatleri çeken Persona 5, sıra tabanlı dövüş mekaniklerine sahip. Persona 5’in Metacritic puanı ise 93.

Bulunduğu platformlar: PlayStation 3, PlayStation 4

Tekken 7

Bir dövüş oyunu klasiği olan Tekken serinin 7. oyunu ile karşımıza çıktı. Son yıllarda popülerliğini Mortal Kombat ve Injustice gibi serilere kaptıran Tekken, klasikleşen karakterlerinin yanı sıra başarılı bir oynanışa sahip. Tekil dövüşlerin yanı sıra hikaye modu da sunan Tekken 7’nin Metacritic puanı ise 81.

Bulunduğu platformlar: Xbox One, PlayStation 4, PC, Arcade

Prey

İlginç bir yapım olay Prey, özellikle bilim kurgu türünde oyunlar sevenler için yılın en başarılı alternatiflerinden. Bilim kurgunun yanı sıra korku ve gerilim öğelerinin de bulunduğu bir oyun Prey, güçlü hikayesi ile ön plana çıkıyor. Grafikleri ve görselliği ile dikkatleri çeken oyunun Metacritic puanı ise 79.

Bulunduğu platformlar: Xbox One, PlayStation 4, PC

Nioh

Zor oyunları sevenler için yılın öne çıkan alternatiflerinden olan Nioh, sadece Playstation 4 için özel olarak geliştirilen bir aksiyon oyunu. Samuray kültürü ile doğrudan bağlantılı olan oyunun hikayesi 1600’lü yılların Japonya’sına kadar uzanıyor. Sürpriz bir şekilde kısa zamanda popülerleşen Nioh’un Metacritic puanı ise 88.

Bulunduğu platformlar: PlayStation 4

NieR: Automata

Listemizin Japonya merkezli bir başka oyunu olan NieR: Automata, aksiyon ve bilim kurgu türündeki başarılı bir oyun. Distopik bir gelecekte geçen NieR: Automata, detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*