Home » Genel » 2020’de 4 milyar dolar işlem hacmi hedefleyen Paynet’in hedefi her çeşit finansal enstrümanı dijitalleştirmek


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

2020’de 4 milyar dolar işlem hacmi hedefleyen Paynet’in hedefi her çeşit finansal enstrümanı dijitalleştirmek

Paynet, 2000’li yılların başlarında Türkiye’de bir ilk olan, “bayi kanalında kredi kartı ile tahsilat” fikriyle yola çıkmış. Bugün farklı sektörlerde faaliyet gösteren yaklaşık 20 binden fazla işletmenin finansal süreçlerini dijitalleştiren, Merkez Bankası lisanslı bir finansal teknoloji şirketi konumuna geldi.

Paynet, B2B ve B2B2C segmentlerinde faaliyet gösteren her çeşit firmanın, ticari işletmenin tahsilat ve ödemelerine aracılık edip, bunları dijitalleştiriyor, fiziksel dünyadaki işlemlerin dijital ve hızlı şekilde yapılabilmesini sağlıyor. Dijital dönüşümle birlikte şirketlerin ihtiyaçları her geçen gün değiştiğini belirten Paynet CEO’su Serkan Çelik, “Paynet olarak bu dönüşüme öncülük ediyor ve ihtiyaca uygun, terzi işi teknolojik çözümler geliştiriyoruz. SMS ya da e-posta üzerinden ödeme alınmasını sağlayan Paylink, temassız ödemeye imkan veren mobil uygulamalar, hızlı ve zahmetsiz mikro krediler ve güvenilir cüzdan entegrasyonları gibi çözümlerimiz bulunuyor” diye konuşuyor.

2020’de 4 milyar dolarlık işlem hacmi

Şirket, kurulduğu yıldan bu yana, toplam tahsilat hacimini her sene iki kat büyüttü. 2019 yılını 2,1 milyar lira ile kapattı. Bu seneyi ise 4 milyar liranın üzerinde bir işlem hacmi ile kapatacağı tahmin ediliyor. Bir taraftan kurulduğu günden bu yana, herhangi bir dış kaynağa ihtiyaç duymayan şirket, her yıl kazandığı gelirlerle kendini finanse edebiliyor.

Bu sayede ana üretici firmadan son kullanıcıya kadar uzanan tedarik zinciri üzerindeki tüm nakit akışı çok daha verimli, çok daha hızlı hale geliyor, işlem ve finansman maliyetleri minimuma indiğini söyleyen Çelik sözlerine şöyle devam ediyor:

Paynet’in KOBİ’lere sağladığı avantajları müşteri odaklı yaklaşım başlığı altında toplamak mümkün. Örneğin bir KOBİ’nin her bankayla ayrı ayrı sözleşme yapıp, tüm bankacılık ürün ve hizmetlerine ulaşmaları uzun ve çok zahmetli bir süreçtir. Bu şekilde tek tek yapılan anlaşmalar hem POS maliyeti hem de operasyonel maliyet açısından çeşitli yükler getirir. Oysa Paynet müşterileri için bu süreç tarihe karıştı. KOBİ’ler başta olmak üzere tüm müşterilerimiz Paynet ile anlaşma yaparak tüm bankaların sunmuş olduğu onlarca farklı finansal çözüme tek bir nokta üzerinden en detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*