Home » Genel » 3 boyutlu sahnelerden, ifadeler ve animasyonlara Zoom ekosistemindeki yeni özellikler
3 boyutlu sahnelerden, ifadeler ve animasyonlara Zoom ekosistemindeki yeni özellikler

Zoom ekosistemindeki araçlara yeni özellikler ekleyerek video arama deneyimini güçlendiyor. Zoom Meetings, Zoom Phone ve Zoom Video Webinars’a gelen yeni ortak çalışma ve güvenlik özelliklerine birlikte bakalım. 

3 boyutlu sahneler

Bu özelliğin bir benzerini Microsoft Teams’in oditoryum görünümüne sahip Together özelliğinde de görmüştük. Zoom’un yeni 3 Boyutlu sahneler özelliği, video yöneticilerinin (host) görüşmeler için kişiselleştirilmil arka plan temaları ayarlamalarını sağlayacak. Aynı şekilde yöneticiler, katılımcıların videolarının sahneye entegre olabileceği sınıf ya da salon gibi şablonlar da yaratabilcek. 

İfadeler ve Animasyonlar 

Toplantı esnasında kullanıcıların kendini daha iyi ifade edebilmesi adına Zoom, İfadeler ve animasyonlar özelliklerini de yayına alıyor. Böylece kullanıcılar toplantıyı bölmeden konu hakkında kolayca geri bildirim verebiliyor. Animasyonlar kullanıcıların ekranlarının sol üst köşesinde görünüyor. Bu arada animasyonların ses elementleri içerebileceğini de belirtelim. Örneğin alkış animasyonu, alkış sesini de içeriyor. İsteyenler söz almak için ifade ve animasyonlardan faydalanabiliyor. 

Video Bekleme Odaları 

Gelecek yıldan itibaren yayınlanmaya başlayacak olan Video Bekleme Odaları, yöneticilerin bekleme odasındaki kullanıcıların videolarını görmesini sağlıyor. Böylece toplantıya dahil edilecek kişilerin tespiti kolaylaşıyor. Bu yıl sıkça gündeme gelen Zoombombing aktivitelerinden sonra şirket, bu özellik ile güvenliği arttırmayı hedefliyor

Öne Çıkanları Kaydetme 

Zoom cloud kayıt özelliği, Yapay zeka ve doğal dil işlemeden faydalanarak kaydedilen not dökümlerinden önemli kısımları çekerek, toplantı notlarında öne çıkanları listeleyecek. Böylece tüm kaydı baştan sona izlemenize gerek kalmayacak. Yakın zamanda video konferans alanında bu tarz özelliklere odaklanan Headroom girişiminden bahsetmiştik. Headroom’un amacı, video konferansa yapay zeka özellikleri ekleyerek sektöre yeni bir soluk getrmekti. Ancak görünen o ki; Zoom, bu konuda Headroom’dan önce davrandı. 

Yüksek kaliteli ses 

Geçen ay Yüksek Kaliteli Müzik Modu’nu yayına alan Zoom, arka plan seslerini bastımanın yanı sıra yüksek kaliteli (Hi-Fi) ses ile yayın yapma imkanı da sunuyor. Hi-Fi modun otomatik olarak aktif edilmesi için Yapay zekadan faydalanacak. 

Yeni Zoom Phone özellikleri

Zoom meetings’e gelen özelliklerin yanı sıra Zoom Phone da pek çok yeni özelliğe detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*