Home » Genel » 5 girişimle Londra kampını tamamlayan SUCOOL, 2. dönem başvurularını açtı

5 girişimle Londra kampını tamamlayan SUCOOL, 2. dönem başvurularını açtı

5 girişimle Londra kampını tamamlayan SUCOOL, 2. dönem başvurularını açtı

Sabancı Üniversitesi bünyesinde kurulan girişim hızlandırma merkezi SUCOOL, 2017 yılı 1. dönem girişimlerinin yurtdışı deneyimlerini paylaştı ve 2. dönem başvurularını almaya başladı.

2013 yılında kurulan SUCOOL, bildiğiniz gibi teknoloji tabanlı girişimleri yerel ve küresel pazarlarda hızlandırmayı amaçlayan 16 haftalık bir program uyguluyor. Bu yıl başında İstanbul Kalkınma Ajansı’nın finansal desteği, Girişimcilik Vakfı iş birliği ve Siemens Türkiye’nin kurumsal desteğiyle faaliyetlerini genişleten SUCOOL, 2017 içinde toplam 20 girişimi 1 haftalık Silikon Vadisi ve 1 haftalık Londra “uluslararası girişim hızlandırma kamplarına” götüreceğini açıklamıştı. Aldığımız bilgilere göre SUCOOL 2017 1. döngüde seçilen aşağıdaki girişimcilerle Londra kampını tamamladı;

Kolay Restoran (EasyPos): restoranlar için bulut tabanlı sipariş, stok, personel, satış ve kasa takip uygulamaları geliştirmekte olup hali hazırda 40 farklı restoran tarafından kullanılmaktadır.

Appvice: bireylerin diyet ve sağlık, kariyer ve kişisel gelişim ile psikoloji ve anne-çocuk sağlığı gibi konularda istedikleri yerden danışmanlık ve koçluk desteği alabileceği mobil uygulamalar geliştirmektedir. Beta sürümü 2000 kişi tarafından kullanılmaktadır.

Tarifebilir: tüm GSM ve ADSL internet tarifelerinin online olarak karşılaştırabilmesi ve ihtiyaca uygun tarifelerin seçilerek başvuru yapılabilmesini sağlayan web platformu. Şu ana kadar 35.000’den fazla kişi Tarifebilir.com aracılığıyla tarife seçmiştir.

Woi Sports: Amatör futbolcular için anlık performans analizleri sunan teknolojik altyapılar sunar. Hali hazırda 50’den fazla sporcu tarafından kullanılmaktadır.

Annemisin.com: hamilelerin ve 0-7 yaş arası bebeği olan annelerin ve babaların her türlü bilgiyi kişiselleştirilmiş olarak tek bir yerde bulabilecekleri web platformu. Günlük 3000 kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Yeni dönem başvuruları açıldı

SUCOOL’un bu gezide girişimcileri deneyimli sektör profesyonelleriyle buluştururken yeni dönem için de başvuru almaya başladı. Mentorluk, iş geliştirme, müşteri ve ortak bulma destekleri sunan SUCOOL, 7/24 ücretsiz ofis ve Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampüsü’nde çalışma alanı, yatırımcılara erişim ve müşteri geliştirme desteklerin yanı sıra kamu fonlarına erişim ve hukuki süreçlerde destek sunuyor. İkinci döngünün sonuna kalan girişimcileri de ücretsiz Silikon detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*