Home » Genel » 600’den fazla gayrimenkul yayınlayan Yuvako, alıcı danışmanlığı ve yurt dışı açılımıyla büyüyecek

600’den fazla gayrimenkul yayınlayan Yuvako, alıcı danışmanlığı ve yurt dışı açılımıyla büyüyecek

600'den fazla gayrimenkul yayınlayan Yuvako, alıcı danışmanlığı ve yurt dışı açılımıyla büyüyecek

Sizlere geçen yıl sonunda tanıttığımız yerli girişim Yuvako, büyük ve köklü gayrimenkul sektörüne dikkat çekici bir giriş yapmıştı. Gayrimenkul danışmanlığını dijitalleştirme iddiasıyla yola çıkan girişimin geçen 8 ayda neler yaptığını kurucularından öğrendik.

Kısaca hatırlatmam gerekirse Yuvako’nun arkasında Eniyihekim.com‘u kurup geliştiren ve Docplanner‘a satmayı başaran tecrübeli bir ekip var. Altay Tınar, Melih Herman, Selen Erdem ve Can Erenberk ortaklığında kurulan Yuvako, gayrimenkul alım-satımını kolaylaştırmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için teknolojiyi en iyi şekilde kullanmaya çalışan bir girişim. Yuvako’daki her ilan profesyonel fotoğraflar, tanıtım videosu, komisyon oranına varıncaya kadar detaylı bilgiler ve 3 boyutlu harita ile yayınlıyor. Bu sayede alıcılar/kiracılar daha hızlı karar verebiliyor ve Yuvako da bu danışmanlıktan kendine düşen payı alıyor.

Yuvako kurucu ekibi (soldan sağa): Selen Erdem, Melih Herman, Altay Tınar, Can Erenberk

600’den fazla ilan, 140 binden fazla 3 boyutlu gezinti

Kasım ayında ilk tanıttığımızda, Yuvako’nun portföyünde 100’ün altında ilan/daire yer alıyordu. Aldığım güncel bilgilere göre bu sayı şu anda 630’a ulaşmış durumda. Bugüne kadar 5 binden fazla alım-satım talebi alan İstanbul merkezli girişim her 3 günde bir satış veya kiralama sonuçlandırıyor. Yuvako Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü (CEO) Altay Tınar, ev alımının 6 aylık bir süreç olduğunu ifade ediyor ve 5 bin kişinin satış sürecine giren önemli bir potansiyel olduğunun altını çiziyor.

Altay Tınar, Yuvako’nun en iddialı özelliklerinden biri olan 3 boyutlu gezinti özelliği de şimdiye dek 141 bin kez kullanıldığını ve bu gezintilerin fiziksel olarak yapılması halinde bir emlakçının 30 yılını alacağını da bizimle paylaşıyor.

Şu anda 24 kişilik bir ekiple yoluna devam edenn Yuvako, kendi sitesindeki teknoloji kullanımı ve içerik sunumuyla farklılaşsa da ama büyümek için sadece bunun yeterli olmadığını biliyor. Sahibinden, Hürriyetemlak, Emlakjet, Milliyetemlak ve Zingat üzerinden de ilanlarını yayınlayan Yuvako, Altay Tınar’ın paylaştığı bilgilere detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*