Home » Genel » ABD Başkanı Trump’tan Bitcoin ve Libra gibi kripto paralar hakkında sert açıklama


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

ABD Başkanı Trump’tan Bitcoin ve Libra gibi kripto paralar hakkında sert açıklama

ABD Başkanı Donald Trump, paylaştığı bir tweet ile kripto paralara karşı sert bir açıklama yaptı. Trump, açıklamasında özellikle Bitcoin ve Facebook’un yeni kripto parası Libra‘yı hedef aldı. Bu noktada Libra’nın Uber ve Mastercard gibi şirketler tarafından desteklendiğini hatırlatmakta fayda var.

I am not a fan of Bitcoin and other Cryptocurrencies, which are not money, and whose value is highly volatile and based on thin air. Unregulated Crypto Assets can facilitate unlawful behavior, including drug trade and other illegal activity….

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) July 12, 2019

Trump paylaştığı tweet’te şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin’in ve para olmayan, değeri oldukça değişken ve çatlak zemine dayanan diğer kripto para birimlerinin hayranı değilim. Kontrolsüz Kripto Varlıkları, uyuşturucu ticareti ve diğer yasa dışı faaliyetler de dahil olmak üzere yasadışı davranışları kolaylaştırabilir.

….Similarly, Facebook Libra’s “virtual currency” will have little standing or dependability. If Facebook and other companies want to become a bank, they must seek a new Banking Charter and become subject to all Banking Regulations, just like other Banks, both National…

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) July 12, 2019

Trump sözlerine şu şekilde devam etti:

“Benzer şekilde, Facebook Libra’nın ‘sanal para birimi’nin sürekliliği veya güvenilirliği çok az olacaktır. Eğer Facebook ve diğer şirketler banka olmak istiyorsa, yeni bir Bankacılık Kontratı aramalı ve tıpkı diğer Ulusal ve Uluslararası Bankalar gibi tüm Bankacılık Düzenlemelerine tabi tutulmalıdır.”

Trump açıklamasında ABD dolarının dünyadaki en güvenilir para birimi olduğunu da iddia etti. Çok değişken olduğu için eleştirilen Bitcoin’in değeri, geçtiğimiz yılın aynı döneminden bu yana yüzde 70 artış gösterdi. Şu sıralarda ise 11,450 ABD doları civarında işlem görmekte.

…and International. We have only one real currency in the USA, and it is stronger than ever, both dependable and reliable. It is by far the most dominant currency anywhere in the World, and it will detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*