Home » Genel » ACCA Yeni Sertifika Programları ile Muhasebe ve Finans Profesyonellerini Dijital Dönüşüme Hazırlıyor


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

ACCA Yeni Sertifika Programları ile Muhasebe ve Finans Profesyonellerini Dijital Dönüşüme Hazırlıyor

Teknolojideki hızlı gelişim ve değişimler iş dünyasını derinden etkiliyor, muhasebe ve finans dünyasını da yeniden şekillendiriyor ve dönüştürüyor. Dijital dönüşüm kavramını anlamak ve mesleki anlamda uygulamaya geçirmek kariyer hayatında fark yaratabilecek en önemli noktalardan. ACCA (Fermanlı Ruhsatlı Muhasebeciler Birliği), dijital dönüşümün muhasebe ve finans profesyonelleri tarafına etkisini ortaya koyduğu araştırmalarda mesleki alanda başarı için dijital dönüşüme adaptasyonun kariyer yolu için çok önemli olduğunu vurguluyor.

ACCA, dijital dönüşüm konusundaki yeni online sertifika programları ile muhasebe ve finans profesyonellerine yeni dijital yetkinlikler kazandırırken onlara dijital muhasebe ve finans profesyoneli olmanın yolunu açıyor.

Yaptığı araştırmalarla dijital dönüşümün muhasebe ve finans profesyonelleri için önemini ve zorunluluğunu vurgulayan ACCA, iş yerlerinin de dijital dönüşüme öncelik verdiğini; tüm operasyonel süreçlerini, iş yapış şekillerini ve modellerini yeniden düzenlediğinin altını çiziyor. Dijital dönüşüme göre yenilenen kurumların çalışanlarını da teknolojik gelişmeye ayak uyduran, verileri okuyup analiz edebilme yetisine sahip kişilerden seçmeye başladığını belirtiyor. ACCA, açtığı yeni sertifika programlarıyla dijitale ayak uydurmak isteyen, kendilerine ve çalıştıkları kurumlara fayda sağlamayı ve değer kazandırmayı amaçlayan profesyoneller yetiştiriyor.

Geleneksel iş modelleri dönüşüyor ve dijitalleşiyor

ACCA, dijital dönüşümün yakın gelecekte yepyeni iş ve kariyer fırsatlarını da beraberinde getireceğini öngörmekte. Bu nedenle, dijitalleşme karşısında profesyoneller hem bu gelişmelere uyum sağlamak hem de çalıştıkları kurumlara, müşterilerine ve kendilerine sürdürülebilir fayda ve değer sağlamak için dijital yeteneklerini geliştirmek zorunda.

ACCA de dijital teknolojilerin muhasebe ve finans mesleği üzerindeki etkisi hakkında daha fazla bilgi edinmek, farkındalık ve yetkinlik kazanmak isteyen profesyonellere sertifika programlarıyla destek oluyor. Eğitimlerini tamamlayan profesyoneller dijital dönüşüm ile yeniden şekillenen ve şekillenmeye devam edecek iş dünyasında, çalıştıkları kurumlara yön verecek farklı ve yeni roller üstlenebilecek.

40 saatlik sertifika programları ile dijital becerilere sahip olmak münkün

ACCA Finansta Dijital İnovasyon Sertifikası, Fintech Serisi ve Veri Analitiği Sertifikası programlarıyla muhasebe ve finans profesyonelleri dijital becerilerini geliştirme şansına sahip oluyor. Tamamı online ve İngilizce olan ve toplamda 40 saatlik bir eğitim sunan üç sertifika programı detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*