Home » Genel » Ali Dağlı, yeni girişimi Hoopt’u resmi olarak Webrazzi Summit 2020’de duyurdu
Ali Dağlı, yeni girişimi Hoopt’u resmi olarak Webrazzi Summit 2020’de duyurdu

Webrazzi Summit 2020’nin ilk günü Hoopt’un kurucu ortağı ve CEO’su Ali Dağlı‘nın Sınırları Olmayan Yeni Nesil Girişim: Hoopt oturumuyla son buldu. Dağlı yeni mobil uygulama girişimi Hoopt’u resmi olarak duyurdu. Uygulama en basit tanımla hayatı nasıl daha etkili ve eğlenceli olabileceği sorusuna cevap arıyor. Bu süreci organize ediyor.

Dağlı bunun tam olarak ne anlama geldiğini şöyle anlatıyor: “Sabah içtiğiniz kahve, izlediğiniz filmler, sevdiğiniz restoranlar hoopt’lanabilir. Arkadaşınıza bu konuda tavsiyede bulunabilir ya da ona tavsiyede edebilirsiniz. Yani hayatın belli başlı aktivitelerine karar verirken kullanılacak bir uygulama…   

Burada yapılan şey hayatımızı teknolojinin ve güzel tasarımın yanımızda olması. Zaten kişisel bilgisayarların ve İnternet’in çıkmasının sebebi böyle uygulamaların hayatımıza girmesiydi. Biz bundan uzaklaştık. Belli başlı iş modelleri çok yoğunlaştı. Teknolojiden ve tasarımdan korkmak istemiyoruz. Çünkü bunların kuvvetini biliyoruz.” 

Ürün, henüz piyasaya çıkmadı

Uygulama henüz piyasaya çıkmadığının altını çizen Ali Dağlı konuyla ilgili şöyle konuşuyor: “Ürün çıktı, şu an beta sürecinde girdi. Ürün çıktıktan sonra yatırım sürecini başlatıldı. İlk yatırımı 600 bin dolar olarak hedefliyorduk. Bunu bu rakamın üzerinde tamamladık. Yatırımı benzin deposuna benzetiyorum. Bunu doldurmak çok önemli. Ama bunu yaparken arkanıza güvendiğiniz insanları almanız gerekiyor.” 

Hoopt’un yatırımcıları kimler?

Ekosistemin bilinen birçok isminin şirketi kurulurken yanında olan ve onlara destek verdi. Hoopt’un yatırımcıları arasında Webrazzi Kurucusu ve CEO’su Arda Kutsal’ın yanı sıra Yağız Sözmen, Hakan Baş, Ahmed Karslı var. Dağlı “Zamanında birlikte iş yaptığı insanlarla…Çok güzel ve etkili şeyleri tek başımıza yapamıyoruz. Girişimin logosu da buradan geliyor” diye konuşuyor.  

University of California, Berkeley’den Mühendislik ve Finans alanında lisans derecesine sahip Dağlı, yeni girişimi Hoopt’un  önceliği şöyle sıraladı: “İhtiyaç olan çözümleri yaratmak ve yaşatmak. Bunu her geçen gün öğreniyorsun. Keyif almak, haz almak… Şirket olarak mottomuz bu. Kullanıcıyla iletişimin de önemli olduğunu düşünüyorum.” 

Ekibin önemini vurguluyor

10 yıllık yatırım bankacılığı deneyimiyle sektörde neyin nasıl ne zaman yapılması gerektiğini iyi bilen isimlerden… Girişimi kurarken nelere dikkat ettiğini ise şöyle sıralıyor: “Odaklanarak ileri detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*