Home » Genel » Angry Birds, Magic Leap One’a AR oyunu olarak geliyor

Angry Birds, Magic Leap One’a AR oyunu olarak geliyor

Oyun şirketi Rovio’nun önde gelen oyunu Angry Birds, Magic Leap One’da yerini almaya hazırlanıyor. İlk olarak geçtiğimiz ay satışa sunulan karma gerçeklik gözlüğü Magic Leap One’ın şimdiye kadar hiçbir ürün sunmamasına rağmen 1.9 milyar doların üzerinde yatırım toplamayı başardığını da hatırlatalım.

Platformun geleceğin medyası olma ihtimali her geçen gün artarken, Rovio da ilk oyun üreticilerden biri oldu. Bu platform için İsveçli sanal ve artırılmış gerçeklik geliştiricisi Resolution Games ile ortaklığa giden şirket, Angry Birds: FPS oyununu ortaya çıkardı.

Aslına bakarsanız bu yeni oyunun standart bir Angry Birds deneyimi sunduğu söylenebilir. Bu oyunda da diğer sürümlerde olduğu gibi yine insanlaştırılmış kuşlar ve bir sapan mevcut. Üstelik hedefiniz de pek değişmiş değil. Bu kuşları, yeşil domuzları yerinden etmek için taş ve ahşap yapılara fırlatıyorsunuz. Yine de tüm bu yapıları kuşları ve sapanı sanal ve interaktif 3 Boyutlu objeler halinde gerçek dünyada görüntüleyebilmek en büyük farkı ortaya koyuyor.

Oyunu deneyenler ise ilk kez bir Magic Leap One deneyimi yaşamalarına rağmen hızlıca bu ortama uyum sağlayabildiklerini ifade ediyor. Rovio One’ın kumandasını sapanı geri çekmek için kullanıyor. Bunun dışında kumada bir seviye seçmek ve kayan butonlar üzerinden bölümü yeniden oynamak için de kumandayı kullanabiliyorsunuz. Kumandayı bir iki kez kullandıktan sonra oyunda hızlıca ilerleyebildiğiniz söyleniyor.

Rovio’nun ilk AR oyunu olmasına rağmen Angry Birds: FPS’nin etkileyici bir görüntüye ve bağımlılık yaratan bir içeriğe sahip olduğu da yapılan yorumlar arasında. Rovio’nun bu durumu VR oyunların deneyimli ismi Resolution Games’e borçlu olduğu düşünülebilir. Zira bu oyun ilk olarak VR olarak geliştirildi. Bir süre sonra ise özellikle Magic Leap One’da çalışması için AR olarak piyasaya sürüldü.

Bu arada Magic Leap One ‘ın bir VR başlıkla karşılaştırıldığında 50 derecelik bir görüş alanına sahip olması nedeniyle eleştirildiğini de hatırlatalım. Görünen o ki; Rovio ve Resolution yüksekliği ve detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*