Home » Genel » Apple 16 inç MacBook Pro’nun Özellikleri ve Fiyatı açıklandı


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Apple 16 inç MacBook Pro’nun Özellikleri ve Fiyatı açıklandı

Apple bugün geliştiriciler, fotoğrafçılar, film yapımcıları, bilim insanları ve müzik prodüktörleri tarafından tercih edilen profesyonel dizüstü bilgisayarı yeni 16 inç MacBook Pro‘yu tanıttı.

Yeni MacBook Pro; 16 inç Retina Ekranı, en yeni 8 çekirdekli işlemcileri, 64 GB’a kadar belleği, 8 GB’a kadar VRAM’e sahip yeni nesil grafik işlemcisi ve yeni gelişmiş termal tasarımı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Cihazın, şimdiye kadar üretilen en güçlü MacBook Pro olma özelliği taşıdığını da ekleyelim.

Üstelik 16 inç MacBook Pro, makas tipi mekanizmaya ve 1 mm hareket mesafesine sahip yeni Magic Keyboard ile birlikte geliyor. Bu noktada 16 inç MacBook Pro’nun, bir Mac dizüstü bilgisayardaki en iyi yazma deneyimini yaşatacağını söyleyebiliriz.

Bunların yanı sıra 16 inç MacBook Pro’nun altı hoparlörlü ses sistemine, daha uzun pil ömrüne, Touch Bar’a, Touch ID’ye, Force Touch trackpad’e ve Apple T2 Security Chip’e sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Apple Mac ve iPad Ürün Pazarlamadan Sorumlu Direktör Tom Boger yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi:

Profesyonel müşterilerimiz yeni MacBook Pro’nun daha büyük bir ekrana, olağanüstü hızlı performansa, olabilecek en büyük pile, şimdiye kadarki en iyi dizüstü bilgisayar klavyesine, harika hoparlörlere ve çok geniş depolama alanlarına sahip olmasını istediklerini söylediler. 16 inç MacBook Pro, hem bu özellikleri hem de daha fazlasını sunuyor. Göz alıcı 16 inç Retina ekran, 8 çekirdekli işlemciler, yeni nesil profesyonel grafik işlemcisi, daha da iyi termal tasarım, yeni Magic Keyboard, altı hoparlörlü ses sistemi, 100 watt-saatlik pil, 8 TB’a kadar depolama alanı ve 64 GB hızlı bellek özellikleri sayesinde 16 inç MacBook Pro dünyanın en iyi profesyonel dizüstü bilgisayarı.

Gelin yeni 16 inç MacBook Pro’nun öne çıkan özelliklerine ve fiyatına birlikte göz atalım.

Retina Dizüstü Bilgisayar ekran

Profesyoneller için MacBook Pro’nun 500 nit, P3 geniş renk yelpazesine sahip Retina ekranı tercih sebebi olabilir. Yeni MacBook Pro’nun 16 inç genişliğe sahip ekranı şimdiye kadar üretilen en büyük Retina dizüstü bilgisayar detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*