Home » Genel » Apple, dünkü etkinlikte kimlere laf attı?


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Apple, dünkü etkinlikte kimlere laf attı?

Apple‘ın dün akşam gerçekleşen “Time Flies” adlı etkinliğini, Türkiye İş Bankası‘nın katkılarıyla sizlere canlı bloglama ile aktarmıştık. Apple, bu kez alışılmışın dışına çıkarak bugüne kadarki en kısa etkinliğini gerçekleştirdi. Etkinlikte özellikle Apple Watch’un ve iPad’in üzerinde duran Apple’ın, Time Flies adını boşuna tercih etmediği de anlaşılmış oldu.

Öncelikle etkinlikte neler tanıtıldığından kısaca bahsedelim. Silikon Vadisi devi, Apple Watch’un en gelişmiş modeli olan Apple Watch Series 6’i tanıttı. Kandaki oksijeni anlık olarak ölçen Watch S6, aynı zamanda uykuda hareket algılama özelliğiyle öne çıkıyor diyebiliriz. Apple, aynı zamanda uygun fiyatlı bir akıllı saati de tanıttı. Aslında etkinlikten beklentilerimizi anlattığımız yazıda Apple’ın iPhone SE tadında bir saat çıkarabileceğini yazmıştık. Tam da dediğimiz gibi oldu ve Apple, Watch SE adlı uygun fiyatlı akıllı saatini tanıttı. 8. nesil iPad ile iPad Pro’yu aratmayan iPad Air da Apple’ın bir diğer yenilikleri olarak karşımıza çıktı. Apple bu etkinlikte, günler öncesinden Apple Music kodlarından sızan abonelik paketi Apple One‘ı da es geçmedi.

Her şey böyle özetleyince kulağa “normal bir Apple etkinliği” gibi gelse de Webrazzi ekibi olarak dikkatimizi çeken bir nokta oldu; Apple’ın sivri dili. Zira Apple ürünlerini tanıtırken daima bir kıyaslama içinde. Şirket kendi eski ürünleriyle yenilerini kıyasladığında kulağa çok garip gelmiyor; ancak bu etkinlikte Apple, Windows, Andorid, Chromebook ve HP‘yi hedef tahtası olarak seçmiş.

İlk olarak iPad’in Ürün Müdür’ü Ted Merendino, iPad’i tanıtırken şöyle uzun bir cümle kurdu:

This new iPad with the A12 Bionic is up to two times faster than the top-selling Windows laptop. It’s up to three times faster than the top-selling Android tablet and it’s up to a whopping six times faster than top-selling Chromebook. iPad leaves the competition in the dust.

Özetlemek gerekirse Merendino, A12 Bionic’e sahip iPad’in en çok satan Windows dizüstü bilgisayardan iki kat, en çok satan Android detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*