Home » Genel » Apple, makine öğrenmesi odağındaki tecrübelerini aktarmak için blogunu yayına aldı


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Apple, makine öğrenmesi odağındaki tecrübelerini aktarmak için blogunu yayına aldı

Apple, makine öğrenmesi odağındaki tecrübelerini aktarmak için blogunu yayına aldı

Apple, yapay zeka ve makine öğrenmesi alanındaki son araştırmalar ve yenilikleri paylaşacağı “Machine Learning” blogunu yayına aldı. Bu blog özellikle Apple yazılım mühendislerinin makine öğrenmesi alanında yaptığı son araştırmalarını ve hayata geçirdikleri yeniliklerini toplayabilecekleri bir blog olarak sunuluyor.

Blogda paylaşılan ilk yazıda kendi mühendisleri dışında yazılım mühendisleri, öğrenciler ve araştırmacılardan da yorum ve sorular beklediklerini ve paylaşmak istedikleri her şeyi machine-learning@apple.com adresine gönderebileceklerini belirtiyorlar.

Blogda yayınlanan ilk makine öğrenmesi yazısının diline ve içeriğine bakılacak olursa içerdiği teknik detaylar dolayısıyla herkes için olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Yani konuyla uzaktan ilgili biriyseniz pek anlamayabilirsiniz, direkt olarak ilgili alana yönelik çalışmalar yapan kişileri hedefliyorlar. Yine de Apple gibi uzun yıllardır “kapalı kutu” olarak bir şirket için oldukça “açık” bir kaynak diyebiliriz.

Improving the Realism of Synthetic Images” başlıklı yazıda bolca görsel, özel grafik ve Gif gibi formatlarla konunun açıklanmasına yardımcı olunmuş. Ayrıca Apple mühendislerinin kişisel deneyimlerine dayanan bilgileri de (ipuçları) barındırdığı için özellikle bu alanda çalışan geliştiricilerin oldukça işine yarayacaktır.

Blogda yer alan örnek görsellerden biri

İlk yazıdan çok fazla çıkarım yapmak doğru olur mu bilinmez fakat yazılarda, geliştirilen teknolojilerin Apple tarafından nasıl ve ne amaçlarla kullanıldığına dair bir bilginin bulunmadığını görebiliyoruz. Yani sadece araştırma ve teorilere dayalı yazılar paylaşılıyor. Tarih olarak da sadece ay ve yıl bilgisi verildiği için çok yoğun bir güncelleme sıklığının olmayacağını söyleyebiliriz.

Sonuç olarak alanında bir devden böyle bir çalışmayı geç de olsa görmek oldukça sevindirici.

detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*