Home » Genel » Apple’ın bugün gerçekleşecek “High Speed” etkinliğinden neler bekliyoruz?


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Apple’ın bugün gerçekleşecek “High Speed” etkinliğinden neler bekliyoruz?

Apple’ın 6 Ekim tarihinde yolladığı bir davet ile birlikte “High Speed” isimli etkinliğinin 13 Ekim’de gerçekleşeceğini duyurduğunu sizlere aktarmıştık. Geçtiğimiz Eylül ayında gerçekleşen “Time Flies” etkinliğinde yeni iPhone modellerini tanıtmayan Apple’ın bugün iPhone 12 ailesini tanıtması bekleniyor. Bu haberimizde ise Türkiye saati ile 20.00’de başlayacak olan “High Speed” etkinliği ile birlikte tanıtılabilecek olan yeniliklere yakından bakacağız.

iPhone 12 ailesi

Uzun zamandır beklenen ve Corona virüs salgını nedeniyle tanıtımı geciken iPhone 12 ailesinin bugün resmen tanıtılması bekleniyor. Geçtiğimiz Eylül ayında iPhone 12 ailesi ile ilgili bildiğimiz tüm detayları sizlere aktarmıştık. 4 modelden oluşması beklenen iPhone 12 ailesinde yer alan modellerin yeni tasarımın yanı sıra 5G teknolojisine sahip olmaları da bekleniyor.

Etkinliğin isminin “High Speed” yani yüksek hız olmasının nedeni de 5G teknolojisine yapılan bir gönderme olabilir. Tasarım anlamında küçük değişikliklere sahip olması beklenen iPhone 12 modelleri, tıpkı iPad Pro ve ilk nesil iPhone SE gibi daha keskin köşeli hatlara sahip olacaklar.

iPhone 12 ailesinin 5.4, 6.1, 6.1 ve 6.7 inç olmak üzere 4 farklı modele sahip olması bekleniyor. Ailenin en küçük üyesi konumunda olan 5.4 inçlik modelin geçtiğimiz yıl karşımıza çıkan 5.8 inçlik iPhone 11 Pro modelinin daha küçük bir versiyonu olması hedefleniyor. 6.1 inç büyüklüğündeki modellerden biri ise tıpkı geçen yıl karşımıza çıkan iPhone 11 modeli gibi uygun fiyatlı bir model olacak ve 5.4 inçlik model ile benzer teknik özellikler sunacak.

Diğer 6.1 inçlik model hakkında ise henüz pek fazla bilgi bulunmuyor. Ortaya çıkan tek detay bu modelin başarılı teknik özelliklere sahip olacağı oldu. Son olarak ise ailesinin en pahalı ve en büyük modeli konumunda olan 6.7 inçlik model karşımıza çıkacak. Bu modelin 6.5 inçlik iPhone 11 Pro Max modelinin yerini alması bekleniyor.

iPhone 12 ailesinde yer alacak olan modellerin ekran kısmında OLED panel kullanacakları da sızdırılan bilgiler arasında. iPhone 12 ailesinin yüksek fiyatlı modellerin 120 Hz ekran yenileme hızı teknolojisini kullanmaları detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*