Home » Genel » Apple’ın yarın gerçekleşecek “Time Flies” etkinliğinden neler bekliyoruz?
Apple’ın yarın gerçekleşecek “Time Flies” etkinliğinden neler bekliyoruz?

Her yıl Eylül ayında tanıtılan yeni iPhone modellerinini pandemi nedeniyle daha geç tanıtılabileceği bilgisini sizlerle aylar önce paylaşmıştık. Hatta geçtiğimiz ay Apple, iPhone 12 lansmanın gecikeceğini resmen açıklamıştı. Gecikme haberinin yaygınlaşmasıyla birlikte ise iPhone 12 ailesinin ekim veya kasım ayında tanıtılması bekleniyordu. Ancak geçtiğimiz hafta Apple’dan gelen davete göre 15 Eylül’de, yani yarın özel bir Apple etkinliği gerçekleşecek ve etkinliğin adı “Time Flies” olarak belirlendi.

Şüphesiz Apple’ın bu etkinliği önceki etkinliklerden çok daha farklı olacak. Apple, kendi söylediklerinden vazgeçer ve bize bir sürpriz yapıp yeni iPhone’ları tanıtır mı, bilinmez. Ancak etkinliğinin adının “Time Flies” olması sanki Apple Watch’ların ön plana çıkacağı bir etkinlik olacakmış izlenimi veriyor.

Apple Watch Series 6 ve uygun fiyatlı yeni bir Apple Watch

Geliştirici Guilherme Rambo, etkinliğin YouTube sayfasının meta verilerinin, Apple Watch Series 5’ın devamı olabilecek “Series 6” ifadesini içerdiğini keşfetti. watchOS 7‘ın uyku takibine, daha fazla özelleştirmeye ve “Fitness” adlı yeniden markalanmış bir Activity uygulamasına sahip olacağını halihazırda biliyoruz. Series 6 de daha gelişmiş bir yazılımla karşımıza çıkabilir gibi duruyor.

Ayrıca Bloomberg’ün haberine göre Apple Watch’ın daha düşük ücretli bir versiyonunun sunulması ihtimali de var. Kısacası Apple, iPhone SE ile yaptığını Apple Watch ile de yapabilir.

Yeni tasarıma sahip iPad Air

Bloomberg, iPad Air’in iPad Pro gibi uçtan uca bir ekranla yeniden tasarlanabileceğini bildirdi. Bu da şu anda kalın üst ve alt çerçevelere ve Touch ID için bir düğmeye sahip olan mevcut Air’a göre önemli bir tasarım değişikliği olacağı anlamına geliyor. Sızan bazı görseller yeni iPad Air’ın neye benzeyebileceğine dair ipuçları veriyor.

iPad Air 4
Touch ID
via 小红书 pic.twitter.com/2jc09uAKUY

— DuanRui (@duanrui1205) August 27, 2020

Bu görünen kılavuz, Touch ID’nin iPad Air’ın üstündeki güç düğmesine taşındığını gösteriyor. Bu doğruysa yeni tablet, güç düğmesine yerleşik biyometriye sahip bir iPad olacak. Kılavuzdaki şemalarda gösterildiği gibi, iPad Air’ın iPad Pro’nun detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*