Home » Genel » Arzum’dan 25 milyon liralık tahvil ödemesi


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Arzum’dan 25 milyon liralık tahvil ödemesi

Türkiye’de elektrikli küçük ev aletleri sektörünün global marka olma yolunda önemli adımlar atan Arzum Elektrikli Ev Aletleri, 2014 yılında ihraç ettiği 3 yıl vadeli olan ve vadesi 21 Temmuz 2017 tarihinde dolan 25 milyon liralık tahvil itfasını başarıyla tamamladı.

2014 yılında gerçekleştirdikleri 3 yıl vadeli toplam 25 milyon TL’lik tahvil ihracına yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini hatırlatan Arzum Elektrikli Ev Aletleri CEO’su Mete Zadil, Arzum’un güçlü sermaye yapısı ile geçen yıl 15 Temmuz’un hemen ardından 22 Temmuz 2016 tarihinde yaptığı 25 milyon liralık tahvil itfasında olduğu gibi olağanüstü şartlarda dahi tahvil ödemelerini gününde başarıyla gerçekleştirdiğinin altını çizerek, Arzum’un sağladığı istikrarlı büyümenin yanı sıra güçlü finansal yapısı, yüksek kredi kalitesi ve güçlü borç ödeme kabiliyetinin kredi derecelendirme kuruluşları tarafından da teyit edildiğini söyledi. Zadil, “Türkiye’de elektrikli küçük ev aletleri sektörünün pazar liderlerinden Arzum, bugün altı farklı kategoride 250’den fazla ürünüyle yılda çeyrek milyar liranın üzerinde ürün satışı gerçekleştiriyor. Son dönemde sektör ortalamasının üzerinde bir büyüme sağlayan Arzum, global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Arzum, önümüzdeki dönem de istikrarlı büyümesini sürdürerek Türkiye ekonomisine katma değer yaratmaya devam edecek” dedi.

Arzum’un olağanüstü şartlarda dahi anapara ve faiz ödemelerini aksatmadan yaptığına dikkat çeken Arzum Elektrikli Ev Aletleri CFO’su Cemal Tüfekçi ise “24 Temmuz 2014 tarihinde ihraç edilen, 3 yıl vadeli, vadesi 21 Temmuz 2017 tarihinde dolan 25 milyon liralık tahvil ödemesini başarıyla gerçekleştirdik” dedi. Kredi derecelendirme kuruluşunun Arzum’un kısa vadeli derecelendirme notunu Türkiye’de en yüksek kredi notu anlamına gelen TRA1, uzun vadeli derecelendirme notunu ise en yüksek kredi notunun bir altı olan TRAA olarak teyit edip; uzun görünümünü de durağandan pozitife yükseltmesinin, Arzum’un güçlü finansal yapısı ve yüksek kredi kalitesinin teyidi anlamına geldiğine dikkat çekti. Tüfekçi; “Kredi notu, Arzum’un piyasadaki güçlü konumu, dengeli nakit akışı yönetimi, kaynak çeşitliliği, istikrarlı ve karlı büyümesinin nakit akışı üzerindeki yarattığı olumlu durumu yansıtmaktadır. Ayrıca görünümünün pozitif olması, gelecekte de detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*