Home » Genel » Atlassian Co-CEO’su Brookes: “Nasıl çalıştığımıza odaklanırsak nerede çalıştığımızın önemi kalmaz”
Atlassian Co-CEO’su Brookes: “Nasıl çalıştığımıza odaklanırsak nerede çalıştığımızın önemi kalmaz”

Bu yıl ilk defa çevrimiçi olarak düzenlenen TechCrunch Disrupt 2020 konferansını Türkiye İş Bankası‘nın katkılarıyla takip edeceğimizi ve etkinlikten neler beklediğimizi sizlerle daha önce paylaşmıştık. 5 ve son gününe giren TechCrunch Disrupt 2020, tüm hızıyla devam ediyor.

Atlassian’ın Kurucu Ortağı ve Co-CEO’su, Mike Cannon-Brookes halka arz sonrasında neler olduğunu ve yazılım trendlerinin nasıl her zaman bir adım önünde olduklarını paylaştı.

Son dönemde biribirinden farklı ülkelerde 10 farklı ofis ve 5 bin çalışan ile pandemi dönemi zorluklarını aşmaya çalıştıklarını aktaran Brookes “agility” ve “dayanıklılığın” girişimin güçlü yanlarından biri olduğunu söyledi. Brookes, bu durumda hızlı kararlar alabilmenin ve geçiş süreçlerinde hem çalışanlara hem de müşterilere yardımcı olabilmenin önemine dikkat çekti.

Brookes,Köklü firmalar veya kar amacı gütmeyen organizasyonlar fark etmeksizin, uzaktan çalışma düzenine geçen kurumların ihtiyaçlarının da değişebildiğini söyledi. Pandemi süreci boyunca, iletişimde kalmanın ve çalışanların ihtiyaçlarını fark edebilmenin mühim olduğunu söyleyen Brookes, bu süreç boyunca gerekli gördükleri ürün ve geliştirmelere yatırım yapacaklarını açıkladı. Brookes “geliştireceğimiz çok iş var” dedi.

“Kimse bir daha iş yerine dönmek zorunda değil”

Oturumda, Atlassian’ın “Kimse bir daha iş yerine dönmek zorunda değil” açıklaması ve uyöneticilerin neden bu kararı aldığı da soruldu. Brookes,milyonlarca insanın belirsizlik içinde olduğunu belirtirken, ofislerin New York, Amsterdam ve Bangaluru gibi pek çok farklı lokasyonda bulunduğunu bu nedenle çevrimiçi olarak çalışmaya halihazırda alışık olduklarını söyledi. Buna rağmen insanların “Ne zaman geri döneceğim?” kaygısıyla yaşadığını ve bu açıklamanın bu kaygıyı gidermek adına olduğunu söyledi.

Atlassian’da kimsenin iş yerine dönmek zorunda olmadığını tekrar eden Brookes, aynı zamanda hiç kimsenin de evden çalışmak zorunda olmadığını belirtti. Bu noktada çeşitlilik içeren bir ekiple çalıştıklarını ve kararın onlara bağlı olduğunu söyledi. Hızlı bir şekilde büyümeye devam ettiklerini aktaran Brookes, biraz da bu sebeple ofisleri açık tutmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Gelecek okul yılında ya da bir sonraki çeyrekte insanların kendi durumlarına göre karar vermesi gerektiğini de açıkladı. Brookes, aynı detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*