Home » Genel » BEE’O PROPOLİS’İN AR-GE MERKEZİ BAKANLIK TARAFINDAN TESCİLLENDİ
BEE’O PROPOLİS’İN AR-GE MERKEZİ BAKANLIK TARAFINDAN TESCİLLENDİ

Türkiye’nin ilk ve tek yerli inovasyon ödüllü propolisi BEEO’nun Ar-Ge merkezi Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından da onaylandı. Anadolu Propolisini dünyaya tanıtan firma, Türkiye’nin propolis konusunda uzman ilk Ar-Ge merkezi olarak tescillendi. Böylece BEE’O Propolis, kurulduğu 2013 yılından beri gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmaları, inovatif ve patentli ürünleri, gıda, kimya, biyoloji, eczacılık ve ziraat konularında uzmanlaşmış kadrosu ile alanında başardığı ilklere bir yenisini daha eklemiş oldu.
BEE’O Propolis Genel Müdürü, Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı; “Ar-Ge merkezimizde farklı uzmanlık alanlarından 30’a yakın çalışanımız bulunmakta ve bu ekibimizde bugüne kadar 6 Ar-Ge projesini başarıyla tamamladık ve halihazırda 20 farklı üniversite iş birliği Ar-Ge çalışmamız da devam ediyor. Merkezimizde, 30 bilimsel yayın, 3 kitap, 6 yüksek lisans ve doktora tez çalışması yayınlandı. Arıcılık ve arı ürünleri alanında çok sayıda kongre, sempozyum, seminer düzenlendi. Yaptığımız çalışmalarla, 34 başarı ödülüne layık görüldük. Ülkemizde arıcılığın ve arı ürünlerinin geleceğini değiştiriyor, ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Propolisi ilk defa ‘Sözleşmeli Arıcılık Modeli’ ile yerli olarak üretip, patentli özütleme teknolojisini geliştiren ve katma değerli yüzde yüz doğal ürünlere dönüştüren firmamızda, Ar-Ge yeteneğimiz ile tüketicilerimize sürekli yeni ürünler sunmaya devam ediyoruz. Anadolu Propolisini 14 ülkeye ihraç ederek dünyaya tanıtıyor ve uluslararası markalaşma yolcuğunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yıl Ar-Ge merkezimiz, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığımız tarafından da onaylandı. Bu önemli destekle çalışmalarımıza daha büyük bir azimle, daha da hızlı bir şekilde devam edeceğiz” dedi.
Pandemiye rağmen yüzde 200 büyüme
Tanuğur sözlerine şöyle devam etti; “Geçtiğimiz yılı 40 milyon TL ciro ile kapattık. Salgın gündemine rağmen 2020 yılının ilk 6 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 200 büyüyerek, 2020 yılı hedeflerimize yaklaştık. 2020’nin ilk sekiz ayında BEE’O ve BEE’O UP markalarımızla yer aldığımız perakende, online, eczane satış kanallarındaki pazar payımız da arttı ve her iki markamızla, tüm kanallarda pazar lideri konumundayız” dedi.
Ülkemiz propolisi çok sevdi
Türkiye’de arı detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*