Home » Genel » Bilinmezliklere doğan iki yeni ürün: Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Bilinmezliklere doğan iki yeni ürün: Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro

Son 1 yılı skandallar ile geçiren Huawei, Mate serisinin yeni üyeleri olan Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro modellerini tanıttı. Oldukça güçlü teknik özelliklere ve başarılı bir tasarıma sahip olan Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro modelleri, Android işletim sistemini kullansa da Google uygulamalarını kullanamıyor. Hatırlatmak gerekirse Google, Huawei ile olan iş birliğini askıya aldığını geçtiğimiz Mayıs ayında duyurmuştu.

Casusluk skandalları, rakiplerinin ürünlerini kopyalama, reklam çalışmalarında yapılan hileler, İngiltere Savunma Bakanı’nın Huawei yüzünden görevden alınması, ABD’nin Huawei telekomünikasyon ekipmanlarının ABD şirketleri tarafından kullanılmasını yasaklaması, kullanıcılarından herhangi bir izin talep edilmeden akıllı telefonlarının kilit ekranlarında reklam gösterilmesi gibi skandallara karışan Huawei, oldukça kötü günler geçiriyor.

İşletim sistemi ile ilgili sorunlara geçmeden önce Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro modellerinin teknik özelliklerine yakından bakalım. 6,53 inç büyüklüğünde 1176 x 2400 piksel çözünürlüğünde bir ekran ile gelen Huawei Mate 30 Pro, gücünü Huawei tarafından üretilen Kirin 990 işlemcisinden alıyor. Arka kısmında 4 adet kamera bulunduran Huawei Mate 30 Pro modeli, 4,500 mAh büyüklüğünde oldukça büyük bir batarya ile geliyor. Kamera ve tasarım anlamında oldukça başarılı bir deneyim sunan Huawei Mate 30 Pro modelinin ailenin küçük üyesi olduğunu da ekleyelim.

Ailenin büyük üyesi olan Huawei Mate 30 modeli ise 6,62 inç büyüklüğünde devase bir ekran ile geliyor. 1080 x 2340 çözünürlüğüne sahip olan Mate 30 modeli, gücünü HiSilicon Kirin 990 işlemcisinden alıyor. Tıpkı Mate 30 Pro modeli gibi çentikli bir tasarıma ve başarılı bir kamera sistemine sahip olan Mate 30, 4,200 mAh büyüklüğünde bir batarya ile geliyor.

Yaşanan skandalların ardından Google başta olmak üzere pek çok ABD merkezli teknoloji şirketi Huawei ile olan iş birliklerinin askıya alındığını duyurmuştu. Daha önce paylaşılan bilgilere göre Google ile Huawei arasındaki anlaşmanın askıya alınmasıyla birlikte Huawei telefonlarının Google servisleri, Android güncellemeleri ve Google Store‘a erişemeyeceği açıklanmıştı.

Kırpılmış Android deneyimi

Huawei’in en yeni amiral detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*