Home » Genel » Bir Apple hayranından 70’lerden bugüne video ve fotoğraf arşivi


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Bir Apple hayranından 70’lerden bugüne video ve fotoğraf arşivi

Grafik tasarımcı ve pazarlama uzmanı Sam Henri Gold, özenle oluşturduğu Apple’ın reklam ve tanıtım arşivini Google Drive’a yükleyerek tüm arşivi Apple hayranlarına açtı. Yüzlerce video ve fotoğraftan oluşan bu arşiv, inceleyenleri adeta bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

I’ve decided to open up my Apple video archive via Google Drive as a sorta test flight to make sure all the dates are accurate and to ensure I haven’t missed anything, check it out and enjoy! Feedback encouraged 🙂 https://t.co/B2U7KlzZ9n pic.twitter.com/G1iLMmFHJN

— Sam Henri Gold (@samhenrigold) June 21, 2019

Gold’un paylaştığı linke tıkladığınızda Drive klasörünün büyük bir titizlikle düzenlendiğini görüyorsunuz. Yıllar arasında kolaylıkla geçiş yapabildiğiniz arşivde güncel Apple dükkanlarını ve App Store’daki sanat çalışmalarını da incelemeniz mümkün.

Özellikle Apple’ın yıllar içindeki pazarlama stratejisine yakından bakmanızı sağlayan bu arşivde ağırlıklı olarak TV reklamları, tanıtım malzemeleri, ürün fotoğrafları ve basılı reklamlar yer alıyor.

Bu arada Gold’un bu dijital arşivi birkaç yıl önce Every Apple Video isimli YouTube kanalı ile başlattığını söyleyelim. Son zamanlarda bu kanala içerik yüklemeyi durdurmuş olsa da 1994-2015 yılları arasında yayınlanan bir çok videoyu bu kanalda incelemeniz mümkün.

Gold’un Google Drive üzerinden herkese açtığı arşivde ise 1977 yılında yayınlanan ilk Apple reklamından Ridley Scott’ın yer aldığı efsanevi 1984 Super Bowl reklamına kadar birçok farklı videoyu bulabilirsiniz. Steve Jobs hayranları ise ünlü CEO’nun geçmiş dönemde gerçekleşen Apple Özel Etkinliklerinde yaptığı konuşmaları yeniden izleyebilir. Aynı şekilde orijinal iPod, iPhone ve iPad reklamlarının yer aldığı arşiv, Apple’ın geçmişten günümüze uzanan marka stratejisini yakından incelemenizi sağlıyor.

detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*