Home » Genel » BOSCH VE WEİCHAİ POWER, WEİCHAİ KAMYON DİZEL MOTORLARININ VERİMLİLİĞİNİ YÜZDE 50’YE ÇIKARDI


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

BOSCH VE WEİCHAİ POWER, WEİCHAİ KAMYON DİZEL MOTORLARININ VERİMLİLİĞİNİ YÜZDE 50’YE ÇIKARDI

Hedefe, yalnızca iki yıl süren geliştirme çalışmalarının ardından ulaşıldı
Bosch ve Weichai Power, kamyon dizel motorlarının verimliliğini mevcut yüzde 46 seviyesinden yüzde 50’ye çıkardı.
Bosch CEO’su Volkmar Denner: “Verimliliği yüzde dört artırarak, birlikte yeni bir dönüm noktasına ulaştık.”
Bosch, ticari araçlara yönelik common-rail sistemi ve yakıt enjeksiyon sistemlerindeki kapsamlı teknik uzmanlığı ile projeye katkıda bulundu.
Stuttgart, Almanya ve Weifang, Çin – Bosch ve Çinli motor üreticisi Weichai Power, motor teknolojisinde büyük bir adım attı. İki iş ortağı, ağır ticari araçlara yönelik Weichai dizel motorunun verimliliğini başarıyla yüzde 50’ye çıkararak yeni bir küresel ölçüt oluşturdu. Halihazırda kamyon motorları için termal verimlilik ortalama yüzde 46 civarındaydı.Bosch Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Volkmar Denner, “Verimliliği yüzde dört artırarak, birlikte yeni bir dönüm noktasına ulaştık. Dizel motor neredeyse 130 yıldır var olmasına rağmen gelişimi devam ediyor.” dedi. 2.500 bar enjeksiyon basıncına sahip common-rail sistemine ek olarak Bosch, yakıt enjeksiyon sistemlerindeki tüm teknik bilgi birikimi ile de projeye katkıda bulundu. Özellikle ticari araçlar söz konusu olduğunda ve hepsinden önemlisi ağır yüklerin uzun mesafelerde taşınması gerektiğinde, dizel motor öngörülebilir gelecekte tercih edilen seçenek olmaya devam edecek. Bu nedenle Bosch ve Weichai, iklimi ve çevreyi koruma düşüncesiyle bu teknolojiyi istikrarlı bir şekilde geliştirmeyi hedefliyor.
Bosch’un common-rail sistemi dizel motorun merkezinde yer alıyor
Bosch ve Weichai, ortak geliştirme projesini 2018 Eylül’de başlattı. Weichai Group Başkanı Tan Xuguang, “Bosch, Weichai’nin ticari araçlara yönelik dizel motorunda çığır açan ve eşi görülmemiş yüzde 50 verimlilik başarısına büyük bir destek sağladı. Bosch ile son derece başarılı iş ortaklığımızı sürdürmekten oldukça mutluyuz.” dedi. Bosch, 12,9 litre motor hacmine sahip altı silindirli dizel motor için modüler common-rail sistemini sunuyor. Verimli yakıt beslemesini ve enjeksiyonunu garanti etmesi nedeniyle, motorun Çin VI emisyon standardıyla uyumlu olmasını sağlamada kritik bir rol oynuyor. Bosch sistemi, 1.800 ila 2.500 bar arasındaki basınç seviyeleri detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*