Home » Genel » BU SAAT YARALANMALARI TAHMİN EDİYOR VE KAN ŞEKERİNİ ÖLÇÜYOR


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

BU SAAT YARALANMALARI TAHMİN EDİYOR VE KAN ŞEKERİNİ ÖLÇÜYOR

Peki bu nasıl oluyor? Kullanıcı, yakasına taktığı bir pod için, bir bulut sağlayıcısına bilgi gönderir. Bu bulut, yanlış bir şeyi kaldırıyorsanız kendinize zarar verip vermeyeceğinizi tahmin edebilir. Doğru kaldırma teknikleri hakkında bilgi, önceden kullanıcıya sağlanır, böylece saat senkronize olmadıklarında onları uyarabilir. Genel olarak, saat bağlı olduğunda ısı stresi, diyabet, dehidrasyon ve sırt yaralanmalarını önlemeye yardımcı olabilir.

GoX Labs’in kurucusu Joe Hitt; “Prediyabetçilerin yüzde 90’ı prediyabetli olduklarını bilmiyorlar. Emek işi veya egzersizi olan insanlara gelince, bu onlar için mükemmel bir saat” diye belirtiyor. Saatin metabolizma hızınızı, kaç kalori yaktığınızı ve yanlış hareket yapıp yapmadığınızı uyarabildiğini ifade eden Hitt, “Ürün, iş yerinde kaybedilen yaralanma ve saatleri önleyeceğine inanıyoruz” diyor. Bunun anlamı şu: İşveren için diyabetten kaynaklı işgücü kaybının oluşturduğu, yılda yarım trilyon dolarlık bir sorunun ortadan kalkması. Zira diyabetten kaynaklı kayıplar şirketler için büyük sorun ve giderek artıyor. Bu aynı zamanda işçi için de büyük sorun.

Saat, ağır kaldırma sırasında kullanıcısını yalnızca duruştan haberdar etmiyor, aynı zamanda iş yerindeki genel yaralanma riskinizi de tahmin edebiliyor. Çünkü saatte aynı zamanda bir adım sayacı, bir kalp hızı monitörü vardır ve VO2 verisi sağlayabilir. Saat, DARPA araştırmasından elde edildi. VO2 verilerini klinik verilere göre % 95 hassasiyetle ölçtü ve aynı zamanda makine öğrenimini kullanarak diyabeti % 79 doğrulukla tahmin ediyor. Cihaz yakın zamanda EvoNexus’taki bir teknoloji kuluçka makinesine kabul edildi ve GoX Labs’in cihazlarını ticari bir seviyeye getirmek için uzmanlık ve finansman almalarını sağladı. Bu saat sadece size saatin kaç olduğunu söylemez, aynı zamanda zaman, para ve acıdan tasarruf etmenizi sağlar. Bu saati takar mısın?

detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*