Home » Genel » Clubhouse para kazanma özelliğini resmen duyurdu: Ödemeler seçeneği aktif
Clubhouse para kazanma özelliğini resmen duyurdu: Ödemeler seçeneği aktif

Clubhouse para kazanma özelliği hakkında bir duyuru yayınladı ve şu ifadeleri kullandı;

Clubhouse için ilk günlerinden itibaren, içerik oluşturucuyu ilk sıraya koyan bir platform oluşturmak yol gösterici bir ilke olmuştur. Amacımız, içerik oluşturucuların topluluk, kitle ve etki oluşturmasına yardımcı olmaktır. Clubhouse büyümeye devam ederken, iş modelimizi içerik üreticilerle uyumlu hale getirmek, onların para kazanmalarına ve platformda başarılı olmalarına olanak sağlamaktır.

Bugün, Clubhouse’daki içerik oluşturucular için ilk para kazanma özelliğimiz olan Ödemeler seçeneğini kullanıma sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Bugün tüm kullanıcılar ödeme gönderebilecek. Sınırlı bir test grubu ile başlayarak ödemeleri belli düzeylerde alma olanağını sunacağız. Umudumuz geri bildirim toplamak, özelliğe ince ayar yapmak ve yakında herkesin kullanımına sunmaktır.

Clubhouse para kazanma işleyişi nasıl?

Bugün Clubhouse tarafından duyurulan özellikle para kazanmak mümkün hale gelirken, içerik üreticileri için de yeni bir alan doğmuş oldu. Şimdilik sınırlı sayıda kullanıcıya açılan özellik, test aşamasının tam olarak tamamlanmasının ardından tüm kullanıcılara açılacak. Ancak bu haber bile binlerce Clubhouse kullanıcısını heyecanlandırdı. Peki Clubhouse para kazanma işleyişi nasıl olacak?

  1. Clubhouse’da ödeme göndermek için, bir içerik oluşturucunun  (özelliği etkinleştirilmiş olan) profiline ve “Para Gönder” e dokunmanız yeterli.
  2. Özelliği aktif eden içerik üreticilere göndermek istediğiniz miktarı girin. Bunu ilk kez yaptığınızda, bir kredi veya banka kartı talep edilecek.
  3. Ödemenin% 100’ü içerik oluşturucuya gidecek.  Parayı gönderen kişiden ayrıca, doğrudan ödeme işleme ortağımız Stripe’a gidecek küçük bir kart işlem ücreti de tahsil edilecektir. Clubhouse bu işlemden herhangi bir kazanç elde etmeyecek. Kullanıcıdan içerik üreticisine doğrudan herhangi bir komisyon alınmadan ücret akışı sağlanacak.

Kaynak: 

Yeni yılın ilk günlerinden itibaren teknoloji ekosisteminin parlayan yıldızı olan Clubhouse,  bir süredir üzerinde çalıştığı para kazanma özelliğini resmen duyurdu. Clubhouse ödemeler seçeneği ile istediğiniz kişiye para göndermek artık mümkün!

Sirketdedikodulari.com sitesinden Göktuğ Efil’in haberine göre, son ayların en çok konuşulan girişimi Clubhouse, bir süredir üzerinde çalıştığı para kazanma özelliğini aktif etti. Clubhouse ödemeler seçeneğini sisteme entegre ederek para gönderme işlemine resmen olanak sağladığını açıkladı. Böylelikle teknoloji şirketi, geniş kitlelere hitap eden influencerların uygulamayı terk etmesi önleme amacında.

Clubhouse para kazanma özelliğini duyurdu

Clubhouse davetiye kodu ile giriş sağlanmasına rağmen kısa süre içerisinde milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştı. Hatta öyle ki hem detaylı ⇒

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*