Home » Genel » Doğan Medya Grubu satıldı iddiası

Doğan Medya Grubu satıldı iddiası

Doğan Medya Grubu satıldı iddiası

Ülkemizin en büyük medya gruplarından biri olan Doğan Medya Grubu‘nun satıldı. Ortaya atılan iddialara göre Doğan Medya Grubu, Milliyet ve Vatan gazetelerinin sahibi konumunda olan Erdoğan Demirören‘e yani Demirören Holding’e satıldı. Bünyesinde Hürriyet, Posta, Fanatik, Kanal D ve CNN Türk gibi önemli yayın kuruluşlarına sahip olan Doğan Medya Grubu’nun satışı ile Doğan Holding medya sektöründen çıkıyor.

Doğan Medya Grubu’ndaki yayınlara bakacak olursak karşımıza Hürriyet, Posta, Fanatik, Kanal D, CNN Türk, Tv2, Dream TV, Dream Türk, Euro D, Radyo D, Slow Türk, CNN Türk Radyo, radyonom.com, yenibiris.com, bigpara.com, yakala.co, ekolay.net, D Productions, Doğan Music Company (DMC), Hürriyet Daily News, TME, Doğan Burda Dergi, D-Smart, BluTV, Doğan Kitap, Dergi Pazarlama ve Planlama (DPP) çıkıyor.

MedyaNet anlaşmanın dışında

Tabii ki bu markalardan hangilerinin satın alma anlaşmasına dahil olduğu konusunda herhangi bir açıklama olmadığını da belirtelim. Fakat aldığımız bilgilere göre Doğan Medya Grubu içinde yer alan MedyaNet.net satın alma anlaşmasında yer almıyor. Gelen bilgilere göre ise satın alma bedeli 1,2 milyar dolar seviyelerinde.

Akşam saatleri itibariyle anlaşma ile ilgili detayların Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) bildirilmesinin beklendiğini de ekleyelim. Haberlerin ortaya çıkması ile birlikte Doğan Holding’in hisselerinin yüzde 19 oranında artığını da ekleyelim. Ayrıntılar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*