Home » Genel » DRAGONFLY 2020 PRO İLE İŞ DÜNYASINDA HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

DRAGONFLY 2020 PRO İLE İŞ DÜNYASINDA HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Hayatımıza çok hızlı dâhil olan ve bugün hem bireysel hem de kurumsal anlamda birçok alanda kullanılan üç boyutlu yazıcılar, artık sanayi şirketleri için de göz ardı edilemeyecek iş araçları arasına girdi. Dragonfly 2020 Pro da Nano Dimension tarafından üretilen ve dünya çapında aldığı çeşitli ödüllerle ön plana çıkan bir ürün. Dragonfly 2020 Pro, bugüne kadar sadece mekanik bileşen üretimiyle sınırlı kalan üç boyutlu baskı teknolojisini otomotivden sağlığa, havacılıktan telekomünikasyona ve tüketici elektroniğinden savunma sektörlerine kadar yaygınlaştırmayı da hedefleyen çok yetenekli bir ürün.

Akıllı Materyalle Daha Çeşitli Baskı İmkânı

Gelişen teknolojilerle birlikte üç boyutlu yazıcı pazarında kullanılan sarf malzemesi ve materyaller de hızlı bir dönüşüm geçiriyor. Özellikle elektronik üretiminde üç boyutlu yazıcı kullanmak için akıllı kimyevi madde ve materyallere ihtiyaç duyuluyor. Dragonfly 2020 Pro’nun bu alandaki çok büyük bir boşluğu doldurduğunu belirten CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş, “Dünyada bu konuyla ilgili faaliyet gösteren şirketlerin sayısı beşi bulmaz. Temsilciliğini yaptığımız Nano Dimension da bu alanda sunduğu ürün ve mataryellerle açık ara önde ve bir numara. Dragonfly 2020 Pro, akıllı materyalleri kullanarak her türlü elektronik devre, kart ve endüstriyel üretim alanında baskı alabiliyor. Konuyla ilgili daha basit çözümler de var tabii. Ancak Nano Dimension, hem sunduğu çözümlerle hem de Dragonfly 2020 Pro gibi ürünleriyle bu alandaki çok büyük bir boşluğu dolduruyor” dedi.

Nano Dimension ürünleri bu alandaki en yüksek kaliteyi temsil eden ISO14001 standardında üretiliyor ve OHSAS18001 kalite belgesine sahip. Bu yazıcılarla gömülü elektronik bileşenlerden, esneyebilen iletken konnektörlerine ve hatta uzay uygulama modüllerine kadar birçok alana uygun çıktılar almak mümkün. Dragonfly 2020 Pro’nun seramik materyal ve nano-bakır mürekkep gibi akıllı sarf malzemeleri ile bu yüksek kalitedeki çıktıları alabildiğine vurgu yapan Alpay Göğüş, bu konuda ise şunları söyledi:

Bu alanda çok hızlı bir değişim ve gelişim yaşanıyor. Nano Dimension da bu değişime öncülük yapıyor. Teknolojinin gelişim hızına bakıldığında çok detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*