Home » Genel » Driving Digital Disruption etkinliğinden notlar

Driving Digital Disruption etkinliğinden notlar

Driving Digital Disruption etkinliğinden notlar

Bugün Accenture ve Adobe işbirliğiyle düzenlenen Driving Digital Disruption etkinliğinde açılış konuşmasını Accenture Digital Turkey Lideri Erdal Güner yaptı. İzleyicilere etkinlik akışını aktaran Güner, Accenture hakkında detaylı bilgileri de paylaştı.

Accenture Interactive’in Driving Digital Disruption etkinliği Accenture Digital Türkiye Lideri Erdal Güner’in açılış konuşmasıyla başlıyor.

Posted by Webrazzi on Wednesday, November 22, 2017

Accenture’un 425 bin çalışan ile 120’den fazla ülkede faaliyet gösterdiğini ifade eden Erdal Güner dünyanın sayılı firmaları arasında yer aldıklarını belirtti. Erdal Güner, belli merkezler üzerinden tüm dünyaya hizmet veren Accenture’un satın almalarından da söz etti. Fjord, Karmarama, Reactive ve Chaotic Moon gibi yapıları bünyesine katan Accenture satın alım konusunda WPP ve Publicis ile yarışıyor.

Accenture, pazarlama konusunda ağırlıklı olarak müşteri deneyimine odaklanıyor. Yaptığı konuşmada müşteri deneyimine de değinen Erdal Güner bu konuda: “Her şey müşteri deneyimiyle başlayıp müşteri deneyimiyle bitiyor. Pazarlama müşteri deneyimi üzerine kuruluyor.” dedi ve sektörde kendini farklılaştırmak isteyen markaların müşteri deneyimini değiştirmesi gerektiğini belirtti.

Teknolojiyle şekillenen mecraları anlatırken,finans sektörü özelinde nakit kredilerin çoğunlukla mobilden gelmesini örnek gösteren Erdal Güner, programatiğin daha verimli kullabileceğini vurguladı. Programatikte büyük markalara ait 50 – 100 milyon TL arası bütçelerin ancak yüzde 50’sinin müşteriyle buluşabildiğini ifade eden Erdal Güner geri kalan yüzde 50’sinin verimsizlikle kaybolduğunu ifade etti. Bu konuda Adobe ve Accenture’un iki ayrı pazar lideri olarak güçlerini birleştirerek ortaya çıkardıkları ürünü incelemekte fayda var.

Erdal Güner konuşmasında üç farklı konunun altını çizdi. Müşteri deneyiminin yeni rekabet alanı olmasından söz eden Güner, bu konuda markaların ana silahının dijital pazarlama ve analitik olduğunu ifade etti. Güner, son olarak başarıya ulaşmak için entegre ekipler ve entegre sistemler kurulması gerektiğini ifade ederek sözlerini noktaladı.

Sahneye çıkan bir diğer isim John Montgomery RBS bankası üzerinden finans sektöründe yaşadıkları değişim ve dönüşümü anlattı. 2011 yılında gerçekleştirilen işlemlerin yüzde 85’inin fiziksel olduğunu ifade eden Montgomery, kurumda ise uzun süreçlerle mücadele detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*