Home » Genel » Elon Musk, New York’tan Washington’a tünel açmayı hedefliyor


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Elon Musk, New York’tan Washington’a tünel açmayı hedefliyor

Elon Musk, New York'tan Washington'a tünel açmayı hedefliyor

Elon Musk’ın paylaştığı bilgilere göre Boring Company artık Kaliforniya’nın dışında da faaliyet göstermeye başlayacak. Musk, şirketinin yeni faaliyetlerini doğu yakasının yer altı ulaşım araçlarını tiye alan bir Tweet serisi ile duyurdu. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ayın sonunda Boring Company, Los Angeles’ın altında tünel kazmaya resmen başlamıştı.

Tweetlerinde hükümet tarafından aldığı sözlü onaydan bahseden Musk, ABD’nın doğusunda yer alan New York, Philadelphia, Baltimore ve Washington DC gibi şehirleri birbirine bağlayacağını açıkladı.

Just received verbal govt approval for The Boring Company to build an underground NY-Phil-Balt-DC Hyperloop. NY-DC in 29 mins.

— Elon Musk (@elonmusk) July 20, 2017

City center to city center in each case, with up to a dozen or more entry/exit elevators in each city

— Elon Musk (@elonmusk) July 20, 2017

BBC muhabiri Dave Lee ise Musk’ın sadece “sözlü” onay ardından bu açıklamayı yapmasını sorguladı. Zira bu projenin hem şehir hem eyalet hem de hükümet tarafından resmi makamlarla beraber yürütülmesi gerekiyor. Aynı zamanda Hyperloop teknolojisinin henüz sadece teoride var olması da projenin güvenilirliği hakkında soru işaretleri doğuruyor.

Support would be much appreciated!

— Elon Musk (@elonmusk) July 20, 2017

Tam da bu nedenlerle Lee, Musk’ın olayı Twitter’dan duyurarak kamuoyu desteği sağlamaya çalıştığını ima etti.

Aynı zamanda bir başka takipçisi tarafından sorulan projenin başka nerede olacağı sorusuna, New York ve Washington’dan sonra işe Los Angeles ve San Francisco’dan başlayacağını ifade etti.

For sure. First set of tunnels are to alleviate greater LA urban congestion. Will start NY-DC in parallel. Then prob LA-SF and a TX loop.

— Elon Musk (@elonmusk) July 20, 2017

İnsanları heyecanlandıran bu tweet akışından sonra ayakları yere basan bir tweet atmayı başaran Musk, resmi bir onay almak için çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.

Still a lot of work needed to receive formal approval, but am optimistic detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*