Home » Genel » Elon Musk’ın tünel projesindeki otomobil asansörüne ilk bakış


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Elon Musk’ın tünel projesindeki otomobil asansörüne ilk bakış

Elon Musk'ın tünel projesindeki otomobil asansörüne ilk bakış

Elon Musk, bugün paylaştığı Boring Company’nin otomobil asansörü videosuyla şirketin adım adım ilerlediğini tüm takipçilerine gösterdi. Tesla S’in asansöre geçiş ve aşağı inişinin gösterildiği bu videonun daha fazlasını göstermesini umuyorduk fakat şimdilik sadece bu kadar.

Testing The Boring Company car elevator

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on Jul 25, 2017 at 11:26pm PDT

Los Angeles’in altında tünel kazamaya başladığını daha önce paylaşmıştık. Bu asansörler de projenin önemli bir parçasını oluşturuyor ve araçların, yüklerin bu asansörlerle yer altındaki kızaklara indirilip taşınması temeline göre çalışıyor.

Her ne kadar asansör ve çevresinde çığır açıcı bir şey görünmüyor olsa da (şimdilik ismi gibi sıkıcı bir video) bir Tweet sonrası doğan bu şirketin bu kadar hızlı ilerliyor olması ve ciddileşmesi gerçekten umut verici bir şey.

Traffic is driving me nuts. Am going to build a tunnel boring machine and just start digging…

— Elon Musk (@elonmusk) December 17, 2016

Geçtiğimiz ay Los Angeles’in altını kazma konusunda vali ile umut verici bir konuşma yaptığını belirten Musk geçtiğimiz hafta da New York, Philadelphia, Baltimore ve Washington DC gibi doğu Amerika şehirlerinde tünel inşa etmek için “sözlü hükümet onayı” aldığını belirtiyor.

Trafiği bir şekilde çözmeyi hedefleyen Elon Musk’ın bu projesini de tüm projeleri gibi merakla takip etmeye devam edeceğiz.

detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*