SiberBulucu.Com

Faydalı İnternet Bulucusu...

Emlak danışmanlarına en sık sorulan 6 soru!
Aralık 4, 2020 Genel
Ne kadar iyi bir emlak danışmanısınız?

 

İşte müşterilerin emlak danışmanlarına en sık sorduğu 6 soru ve cevap anahtarı!

 

1) Ne zamandır gayrimenkul danışmanlığı yapıyorsunuz?

• Emlak ofisini ziyaret eden müşteriler önce deneyime odaklanır. Örneğin evini satmak isteyen bir müşteri söz konusuysa, bu sorusuyla aslında şu mesajı verir:

• “Ev satışının tüm yönlerini ele alacak kadar deneyimli, aynı zamanda benim için alıcı bulmaya yetecek kadar hevese ve motivasyona sahip bir danışman mısınız?”

• Açıkçası emlak alanında deneyimi temsil eden sihirli bir sayı yok. Yeter ki hâkim olduğunuz bölgedeki tecrübenizi ortaya koyan bir iki örnek verin.

• Ve işinizi ne kadar profesyonel yaptığınızı gösteren örnekler verin. Örneğin, ev için alıcı bulma adımında kullanacağınız yöntemlerden, hangi emlak sitesinde ilanı yayınlayacağınızdan bahsedebilirsiniz.

 

2) Son dönemde bölgenizde hangi gayrimenkulleri sattınız?

• Emlak danışmanlarının kimi ticari, kimi konut, kimi tarihi bina, kimi arsa satışında uzmandır.

• Size bu soruyu yönelten bir müşteri aslında son bir yılda kendi gayrimenkulüne benzer özellikte yerlerin satışını yapıp yapmadığınızı öğrenmek ister.

 

3) Sizce evimin doğru satış/kira fiyatı nedir?

• Evini satmak ya da kiralamak isteyenler için önemli olan bu sürecin olabildiğince hızlı ve kârlı olmasıdır. Müşteriler sahip oldukları mülkler için olması gerekenden daha yüksek bir değer biçebiliyor.

• Eğer müşterinizin talep ettiği satış veya kiralama fiyatı gerek bölgedeki benzer evler, gerek evin sahip olduğu metrekareden konumuna kadar avantajlı özelliklere göre uygunsa, bunu hemen ifade etmekten kaçınmayın.

• Fakat müşteriniz evini ortalama değerlerin üzerinde bir rakama satmayı veya kiralamayı düşünüyorsa, gerçekçi ve tecrübenizi konuşturacağınız bir açıklamayı olabildiğince ikna edici dille kendisine aktarmalısınız.

Emlak danışmanları meslekleri gereği gün içerisinde birbirinden farklı müşteri portreleriyle karşılaşır. Müşterilerin kimi konutunu satmak, kimi ev sahibi olmak, kimi evini içi rahat şekilde kiralayacağı bir kiracı bulmak, kimi de istediği özelliklere sahip kiralık bir ev aramak için emlak danışmanlarıyla iletişime geçer. Bu deneyim, gayrimenkul profesyonellerini birer insan sarrafı yapacak kadar değerlidir.

Emlak danışmanlarının müşterileriyle yaşadıkları diyaloglar ise ağırlıklı olarak soru-cevap şeklinde geçer. Danışmanlar, müşterilerinin beklentilerini ve taleplerini doğru anlayarak en hızlı ve doğru emlak seçeneklerini sunmak için birtakım sorular yöneltir. Müşteriler ise kendisi için en uygun emlak danışmanını seçtiğine emin olmak ister ve bu detaylı ⇒

Alıntının kaynağı: Zingat.Com

Bir cevap yazın
üst

SiberBulucu.Com © 2019... ALL RIGHTS RESERVED... SiberBulucu.Com dış linklerdeki ve kaynaklardakı içerikler, alıntılar için sorumlu değildir!...

Gizlilik politikası
*