Home » Genel » Emre Kurttepeli: “Amacım Mynet’i glolbaleştirmek”
Emre Kurttepeli: “Amacım Mynet’i glolbaleştirmek”

Webrazzi Summit 2020, ekosistemin güçlü isimlerinden biri de Mynet Grubu Kurucu Başkanı Emre Kurttepeli’nin “Büyük Değişim, Dijitalleşme ve Fırsat Alanları” başlıklı sunumuyla devam ediyor. Kurttepeli, erken aşama girişim sermayesi fonu 212’nin kurucusu… Melek yatırım ağı Galata Business Angels’ın başkanı… 40’tan fazla teknoloji şirketinin kurucusu ve yatırımcısı…

Ekosistem içinde son 20 senede gerçekleşen şirket satın alınmalarına taraf olan deneyimli isim son bir buçuk senedir odağını Mynet’e çevirdiğini söylüyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Bunun sebebi bir dönem Mynet’teki ortağı ABD’nin en büyük fonu Tiger’dan yüzde 40’lık hisseyi geri almaktı. Buradaki amacım Mynet’i globalleştirmek. Fonlar çok iyi olsa da kendi içinde dezavantajı var. Yedi sene içinde yatırımını satmak istiyor. Ama bu da girişimci üzerinde baskı yaratıyor.” 

Mynet artık bir grup şirketi…

Mynet’in Türk İnternet tarihinde önemli yeri olduğunu dile getiren Kurttepeli, “Biz artık bir grup şirketiyiz. Faaliyet alanımız üç ana iş kolundan oluşuyor. Medya, oyun ve uzaktan eğitim…” diye konuşuyor. Şirketin ekosistem içinde bir şirket kültürü yarattığını söyleyen Kurttepeli, “Şirket önce portal olarak hayatına başladı. Bir sürü servisi Türkçe olarak insanlarla tanıştırdı. Zamanla değişik noktalarda medyanın kendi içinde kategorizasyonu nedeniyle dışarı çıkamadı. Şirket, lokal kaldı. Bu yüzden yeni misyonum Mynet’i globalleştirmek.” 

Hisseleri geri aldıktan sonra oyun tarafı global bir yapıya büründüğünü ve grup içinde Beş ayrı oyun şirketi oluştuğunu söyleyen Emre Kurttepeli, “ABD pazarına yönelik oyunlar üretiyor. Bunların ana misyonu forever franchise dediğimiz hyper causal olmayan oyunlar yapmak. İki yıldır süren oyun projeler var. Hepsi de kendi kulvarlarında uluslararası arenada kendi rakipleriyle yarışacak düzlemde… 2021’de beş tane oyun piyasaya sürülecek. Planlaması yapıldı” diye konuşuyor. 

Oyun tarafında holdingleşmeyi hedefliyor

“Herkes oyun yapıyor. Amaçları oyun sektöründeki rüzgardan yararlanmak. Benim bu taraf için hayal ettiğim şey, satılan değil, satın alan bir girişim. Amacımız oyun tarafında holdingleşmek. Türkiye oyun sektöründeki ilk fazı tamamladı. Oyun sektöründe dünya çapında hakim olacak bir şirket yaratmak gerekiyor.” diyerek bu taraftaki amacını açıklıyor. Bu yüzden detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*