Home » Genel » Erdoğan Bilen: Oyunculuğu değil sosyal medyası güçlü olan revaçta

Erdoğan Bilen: Oyunculuğu değil sosyal medyası güçlü olan revaçta

Sosyal Medya Dizilerin Oyuncu Tercihini Etkiliyor

“OYUNCULUK EĞİTİMİ DEĞİL SOSYAL MEDYASI GÜÇLÜ OLAN REVAÇTA”

Kırgın Çiçekler, Kuzey Güney, Öyle Bir Geçer Zamanki, Karadayı, Medcezir, Arka Sokaklar, Kertenkele, Diriliş Ertuğrul, Kaçak gibi çok sayıda dizide oynadı. Alaylı olarak başladığı setlerde akademi mezunu olarak yoluna devam etti. O zor olanı tercih etti, Erol Taş, Bilal İnci, Hüseyin Peyda, Hikmet Taşdemir, Turgut Özatay, Hayati Hamzaoğlu, Kenan Pars gibi Yeşilçam efsanelerinin yolundan gitmeyi tercih etti. Kötü karakterleri oynamanın İyi karakterleri oynamaktan daha zor olduğuna inanan oyuncu ve oyuncu koçu Erdoğan Bilen, 17 yıllık kariyerinde en incindiği konulardan birinin son dönemde yeteneği, eğitimi ve referansı değil sosyal medyası güçlü olanların dizilerde yer aldığını söylüyor.

Gürkan Uygun ile 14 yıl sonra aynı sette

Çevresinin teşviği ve ısrarı ile oyunculuk yolunda ilk adımı internet üzerinden attı. Henüz 13-14 yaşındaydı. Kütahya’da o yaşta bir genç için oyunculuk hayaldi. Babası emekli olduktan sonra İstanbul’a yerleştiler, hayatında yeni bir sayfa açıldı. Cast ajanslarına başvurdu. İstanbul’da tesadüfen tanıştığı Gürkan Uygun, Bilen’in şansı oldu. Uygun’un yönlendirmesi ile doğru “cast ajansı”na başvuran ve doğru kişilerle tanışan Erdoğan Bilen, alaylı olarak kendini setlerde buldu. 5 yıl setlerin tozunu yuttu. Eğitimsiz bu işin olmayacağını gören Bilen tiyatro akademisine kayıt oldu. Mezun olduktan sonra oyunculuk anlamında önemli aşamalar kaydetti. 2001 yılında tanıştığı Gürkan Uygun ile 2014 yılında Kaçak dizisinde karşılıklı rol alması kaderin bir cilvesiydi.

Oyunculuğa adanmış 17 yıl

Oyunculuk kariyerinde 100’den fazla dizide yer alan Bilen rol aldığı Kırgın Çiçekler, Kertenkele, Tamirhane Çetesi, Kuzey Güney, Öyle Bir Geçer Zamanki, Karadayı, Medcezir, Yazın Öyküsü, Zengin Kız Fakir Oğlan, Arka Sokaklar, Kayıp, Elif, Osmanlı Tokadı, Kertenkele, Diriliş Ertuğrul, Tatlı İntikam, Kaçak, Ulan İstanbul ve Kara Sevda dizilerinde başarılı oyunculuğunu sergiledi. Belgesel ve tiyatrolarda oynadı ve reklamlarda rol aldı.

Özellikle kötü adam karakterine can verdiği dizilerde dikkat çeken Bilen “Kötü rolleri oynamak İyi rolleri oynamaktan biraz daha meşakkatli. Komedi ve kötü karakterler detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*