Home » Genel » Facebook’ta etkileşimini arttırmak isteyen KOBİ’ler için 10 basit öneri


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Facebook’ta etkileşimini arttırmak isteyen KOBİ’ler için 10 basit öneri

Uzun süredir Facebook’ta sayfalar için etkileşim problemleri yaşansa da işletmeler ve markalar Facebook’u iyi bir reklam mecrası olarak değerlendiriyor. Eğer siz de Facebook’ta etkileşimini arttırmak isteyen KOBİ’ler arasındaysanız, reklamlardan içeriklere kadar sizin için hazırladığımız 10 basit öneriye göz atabilirsiniz.

Hedef kitlenizi tanıyın

Sizin ilginizi çeken bir içerik, hedef kitleniz tarafından beğenilmeyebilir. Eğer etkileşiminizin artmasını istiyorsanız, hedef kitlenizin isteklerine ve ihtiyaçlarına önem verin. Yine de eğer hedef kitlenizi tam olarak belirleyemediyseniz, onların istek ve ihtiyaçlarını anlamakta güçlük çekebilirsiniz.

Bu nedenle hedef kitlenizi yakından tanımak için Sayfa İstatistiklerinizden sıkça faydalanmanızı tavsiye ederiz. Sayfa İstatistikleri’nde sunulan verileri yakından inceleyerek, hayranlarınızın daha yakından tanıyabilir ve onlarla daha anlamlı ilişkiler kurabilirsiniz.

Örneğin hayranlarınızın ne tarz içeriklerle daha çok etkileşime girdiğini tespit ederek, sayfanızda o içerik türüne daha fazla yer verebilirsiniz. Böylece hem sayfadaki etkileşimi arttırabilir hem de hayranlarınızın sizi daha yakından takip etmesini sağlayabilirsiniz.

İstatistikleri dikkate almanın yanı sıra hedef kitle personaları oluşturmak, ilerleyen dönemde izleyeceğiniz stratejilerin belirlenmesine de yol açar. Oluşturacağınız personalar sayesinde hedef kitlenizin ihtiyaçlarını ön planda tutabilir ve içeriklerinizi hedef kitlemizin ihtiyaçlarına yönelik düzenleyebilirsiniz.

Güzel görseller kullanın

Görsel içeren Facebook gönderileri ortalamanın üzerinde etkileşim alıyor. Aslında basit fotoğraflar da iş görse de Facebook yakın çekim görseller kullanmanızı veya müşteri fotoğraflarını tercih etmenizi öneriyor.

Eğer profesyonel bir fotoğraf makinesine sahip değilseniz, çekimleri akıllı telefonunuzla da yapabilirsiniz. Facebook’un mobile studio sayfasındaki önerileri izleyerek, göze hitap eden dekorlar oluşturabilirsiniz.Mesela Inspiralized’ın kullandığı telefonla çekilmiş bu görselde mermer bir masa görünümü elde etmek için yapışkan duvar kağıdı kullanılıyor.

{NEW} Zucchini Noodle Shrimp Scampi! 🍤 https://inspiralized.com/zucchini-noodle-shrimp-scampi/

Gepostet von Inspiralized am Sonntag, 5. August 2018

Aynı şekilde Facebook’un mobil studio sayfasında önerdiği uygulamaları kullanarak fotoğraflarınızı daha estetik bir görünüme kavuşturmanız da mümkün.

Eğer fotoğraf çekme konusunda yetenekli olmadığınızı düşünüyorsanız, stok fotoğraflardan da fayadalanabilirsiniz. Bu noktada ücretsiz stok fotoğraf sitelerini tercih edebileceğinizi detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*