Home » Genel » Facebook’un reklam veren işletmelere sunduğu yeni ürünler


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Facebook’un reklam veren işletmelere sunduğu yeni ürünler

Ajanslar, teknoloji şirketleri ve danışmanlık firmaları dahil olmak üzere yüzlerce Facebook ortağının bir araya geldiği Küresel Ortaklar Zirvesi’nde, yeni işletme araçları tanıtıldı. Facebook bu yeni araçlarla ortaklarının işletmelerine destek olmayı hedefliyor.

Zirvede görsel odaklı Creative Compass aracını tanıtan şirket, ortaklık ekosistemini genişleterek yeni uzman ve ajansları da kapsamayı planlıyor.

Önce “Creative Compass” aracından biraz bahsedelim. Reklam sürecinde görsellerin etkililiğini ölçmenin oldukça zor olduğunu fark eden Facebook, ortaklarının reklam görsellerinin etkilerini ölçmelerin için Creative Compass’i ortaya çıkardı. Bu yeni araç sayesinde Facebook ortakları, işletmelere hedef kitlelerinin reklamlarını gördükten sonra harekete geçme olasılıklarını daha iyi anlatabilecek. Şu an için kısıtlı sayıda ortakla test edilen bu araç 2019’da tüm Facebook ortaklarına açılacak.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Facebook, ortaklık ekosistemini yeni uzmanları ve ajansları kapsayacak şekilde genişletmek istiyor. Bu anlamda pazarlama danışmanlarını bünyesine katmaya karar veren şirket, daha küçük ajansları da ortaklık ekosistemine dahil edecek.

Görünen o ki Facebook ajanslar dışında, işletmelerin büyümelerine yardımcı olan başka uzmanlar olduğunun da farkında. Bu nedenle şirket, hem teknoloji uygulama hizmetlerine oluşan talebi karşılamak hem de reklamverenleri kıdemli uzmanlarla bir araya getirmek adına Facebook Pazarlama Danışmanları isimdeki yeni programını duyurdu. Şu anda test aşamasında olan bu program Kuzey Amerika, İngiltere, Fransa ve Almanya bölgelerinden danışmanlarını duyurdu. Bu noktada Facebook’un şu anda tüm uzman başvurularını beklediğini belirtmekte fayda var.

Son olarak Facebook’un, Pazarlama Danışmanı programının yanı sıra küçük ajansları da bu ekosisteme dahil etmek üzere harekete geçtiğini belirtelim. Özellikle daha önce Facebook Pazarlama Ortağı (Facebook Marketing Partners-FMP) olmak için şirket tarafından uygun görülmeyen küçük ajanslar, artık ortaklık ekosistemine dahil olabilecek.

Şirket bu kapsamda birkaç farklı ajansla birlikte, Facebook PRO adını verdiği pilot bir program üzerinde çalışıyor. Şirket, bu program sayesinde küçük ve orta ölçekli reklamverenleri, pazarlama ihtiyaçlarına cevap verecek hizmet sağlayıcılarıyla bir araya getiriyor. Yine de bir an önce Facebook Pazarlama Ortakları detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*