Home » Genel » Facebook’un yeni etkinlik uygulaması Venue, Twitter’a rakip olmaya hazırlanıyor


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Facebook’un yeni etkinlik uygulaması Venue, Twitter’a rakip olmaya hazırlanıyor

Facebook Ar-Ge gücü NPE ekibi, son dönemde ard arda çıkardığı uygulamalarla dikkat çekmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde CatchUp ve Collab uygulamalarını duyuran ekip şimdi de Venue ile Twitter’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Canlı etkinlikler için tasarlanan Venue, kullanıcıların etkinlik esnasında dijital olarak etkileşimde bulunmasını sağlıyor. Şimdiye kadar sosyal ağ ekosisteminde ağırlıklı olarak Twitter’ın üstlendiği bu rol, Venue ile değişebilir. TV şovlarının ilk gösterimlerinden spor aktivitelerine, siyasi açıklamalardan dünyada olup biten gelişmelere kadar Twitter kullanıcıları hashtagler aracılığıyla bir topluluk olarak hareket ediyor.

Hatta Twitter’ın küratör ekibi genellikle önemli etkinlikleri, tweetler, videolar, fotoğraflar haberler ve yorumlarla öne çıkararak kullanıcıların erişmesini ve etkileşimde bulunmasını kolaylaştırıyordu.

Bu anlamda Facebook’un yeni uygulaması Venue, bünyesinde Twitter ile benzerlikler bulundursa da farklı bir yaklaşımla ilerlemeyi tercih ediyor.

İlk olarak NASCAR etkinliğinde kullanılacak olan uygulama, Herkesin etkinliği sürekli olarak kendi düşüncelerini ve tepkilerini gözeterek izlemesini sağlamak yerine, yorum yapma yetkisi yalnızca tanınmış kişilere tanınıyor. Venue’de yorumlarını görebileceğiniz tanınmış kişiler arasında düzenlenen etkinliğe bağlı olarak gazeteciler, mevcut veya eski sporcular ya da gelecek vaad eden “hayran analistleri” gibi tanınmış kişiler yer alabilir. Ayrıca bu kişilere ek olarak sosyal medya ünlüleri de uygulamada yorum yapabilir.

Bu yorumcular etkinlik hakkındaki görüşlerini belirtirken, izleyenler için etkileşimli sorular ve anketler oluşturacak. Etkinlik sahibi ayrıca etkinlik sırasında belirli anlarda kısa, kısıtlanmış sohbetler açabilecek. Yine de hayran yorumlarının uygulamanın ana odağı olmayacağını belirtelim.

Ayrıca, Venue kullanırken hayranların tüm etkinlik boyunca telefona odaklanması hedeflenmiyor. Bunun yerine, uygulamada yeni bir “an” olduğunda kullanıcılara yeni bir bildirim gönderiliyor. Bu “anlar”ın Twitter’ın özetleri gibi kapsamlı olmadığını eklemekte fayda var. “Anlar” Hayranların katılabileceği kısa, dijital fırsatlar olarak konumlanıyor.

Facebook, Venue uygulamasını, ilk kez NASCAR’ın 31 Mayıs 2020 Pazar günü gerçekleşecek Food City ile Süpermarket Kahramanları 500 yarışında test edecek. Bir sosyal medya ünlüsü olan nascarcasm, uygulama içi “mekan” a ev sahipliği detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*