Home » Genel » Fintech Talks’ta bu hafta, kullanıcıya ulaşma ve kullanıcıyı tanıma vardı
Fintech Talks’ta bu hafta, kullanıcıya ulaşma ve kullanıcıyı tanıma vardı

Bir süredir, Facebook’la birlikte finansal servisler ve teknoloji sektöründeki yenilikleri ve gelişmeleri herkesin erişimine açmak için Fintech Talks serisi ile karşınızdayız. Geçtiğimiz üç hafta boyunca her perşembe günü Fintech Talks kapsamında, fintech sektörü odağında kayda değer gelişmeleri sizlerle paylaştık. Bu haftaki oturumumuzda ise fintech sektöründe değişime öncülük eden uygulamalara detaylı bir bakış attık.

Fintech Talks’un “Fintech’te Değişime Öncülük Edenler” adlı dördüncü oturumu, bir önceki oturumlarda da olduğu gibi Arda Kutsal‘ın moderatörlüğünde; Facebook’ta EMEA Financial Services Vertical Marketing Lead görevindeki Mollie Pearse‘ın ve Plum Fintech’te Paid Marketing Lead görevindeki Kévin Debien‘in katılımlarıyla gerçekleşti.

Fintech Talks – Fintech’te Değişime Öncülük Edenler

Fintech Talks’un “Fintech’te Değişime Öncülük Edenler” adlı dördüncü oturumu, Arda Kutsal’ın moderatörlüğünde; Facebook’tan Mollie Pearse ve Plum Fintech’ten Kévin Debien’in katılımlarıyla gerçekleşiyor.

Gepostet von Webrazzi am Donnerstag, 16. Juli 2020

Yapay zekayı odağına alan fintech girişimi: Plum Fintech

Kévin Debien, konuşmasına Plum Fintech‘ten bahsederek başladı. Plum Fintech, yapay zeka destekli bir fintech uygulaması. Lansmanı yaklaşık 2,5 yıl önce yapılan, Alex Michael ve Victor Trokoudes tarafından hayata geçirilen Plum Fintech ile banka işlemlerini analiz ederek tasarruf edebilmek ve her ay düzenli olarak para biriktirebilmek mümkün. Ayrıca Plum ile yatırım hesabı açıp spesifik konu başlıkları altında yatırımlar da yapabiliyorsunuz.

Harcama alışkanlıklarını öğrenip tasarruf edebilmek mümkün

Plum, kendi orijinal chatbot’u için Facebook Messenger’dan faydalanıyor. Buna göre chatbot banka hesabınıza bağlanıyor; Plum yapay zeka ile harcama alışkanlıklarınızı öğreniyor ve birkaç günde bir Plum tasarruf hesabınıza otomatik olarak küçük miktarlarda para yatırmasını sağlıyor. Plum Fintech, şu anda sadece Londra’da ve Atina’da faaliyet gösteriyor. Crunchbase verilerine göre Plum Fintech’in bugüne kadar aldığı yatırım miktarı ise 10 milyon dolardan daha fazla. Girişim son yatırımını ise geçtiğimiz kasım ayında aldı.

Facebook ve Instagram, kullanıcının dikkatini çekmek için önemli mecralar

Debien, Facebook ile Plum Fintech arasındaki ilişkiyi anlatırken, Facebook ve Instagram’ın insanların dikkatini çekmek için önemli detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*