SiberBulucu.Com

Faydalı İnternet Bulucusu...

Fintech Talks’un yeni oturumunda, makine öğrenimi süreçleri, dijital pazarlama ve otomasyon vardı
Temmuz 24, 2020 Genel

Facebook’la birlikte finansal servisler ve teknoloji sektöründeki yenilikleri ve gelişmeleri herkesin erişimine açmak için Fintech Talks canlı yayın serisini başlattığımızı daha önce sizlerle paylaşmıştık. Geçtiğimiz ay, Fintech Talks’un dört farklı oturumuyla karşınızdaydık.

İlk hafta finansal çözümlerde WhatsApp’ın kullanım alanlarına göz atarken, ikinci hafta Türkiye’deki fintech ekosistemini detaylı bir şekilde inceledik. Üçüncü hafta, pandemi döneminde dijitale olan ilgiden Facebook Shops’a birçok konu gündemimizdeydi. Son hafta ise kullanıcıya ulaşma ve kullanıcıyı yakından tanıma kavramlarına değindik.

Fintech Talks’un “Dijital Bankacılıkta Otomasyon ve Makine Öğrenimi” adlı beşinci oturumu, bir önceki oturumlarda da olduğu gibi Arda Kutsal‘ın moderatörlüğünde; Facebook’un Performans ve Ürün Lideri Can Gökhan ve Akbank’ın Dijital Bankacılık Satış Müdürü Oktay Kalem‘in katılımlarıyla gerçekleşti.

Fintech Talks – Dijital Bankacılıkta Otomasyon ve Makine Öğrenimi

Fintech Talks’un “Dijital Bankacılıkta Otomasyon ve Makine Öğrenimi” adlı beşinci oturumu, Arda Kutsal’ın moderatörlüğünde; Facebook’tan Can Gökhan ve Akbank’tan Oktay Kalem’in katılımlarıyla gerçekleşiyor.

Gepostet von Webrazzi am Donnerstag, 23. Juli 2020

Denkleme dönüşen reklam ve pazarlama süreçleri

Oktay Kalem, Akbank için dijital pazarlamanın önemlerinden bahsetti. Kalem’in paylaştığı bilgilere göre tüketiciler herhangi bir ürünü satın alırken tek başına fiyata bakmıyor; fiyatın yanı sıra ürünün kalitesine, satın alma sürecinin kalitesine ve ürünü satın aldıktan sonraki sürece bakıyor. Bu noktada fiyat en son seviyede bile diyebiliriz. Durum böyle olunca reklam ve pazarlama süreçleri de aslında birer denkleme dönüşüyor.

Sağlam analitik yapı ve iyi bir ekip şart

Kalem’in deyimiyle “one shot” reklamlarla kullanıcıya ulaşmak ne yazık ki mümkün değil, bu noktada kurguyu iyi yapmak gerekiyor. Kullanıcıyı tek seferde ikna edemediğimiz için de tüm reklam sürecini günümüzdeki haline getirmemiz gerekiyor. Bunun için de sağlam analitik yapıya ve iyi bir ekibe ihtiyaç duyuluyor. Fakat bunu tek başına sağlayacak büyük ekibi bir araya getirmek ciddi bir maliyet, makine öğrenimi ise bu sorunu çözüyor ve büyük bir ekibin detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

SiberBulucu.Com © 2019... ALL RIGHTS RESERVED... SiberBulucu.Com dış linklerdeki ve kaynaklardakı içerikler, alıntılar için sorumlu değildir!...

Gizlilik politikası
*