Home » Genel » Gerçek para ödüllü, yerli ve canlı mobil bilgi yarışması: Hadi

Gerçek para ödüllü, yerli ve canlı mobil bilgi yarışması: Hadi

Gerçek para ödüllü, yerli ve canlı mobil bilgi yarışması: Hadi

Yıllarca tüm aileyi televizyon ekranlarına kilitleyen bilgi yarışmaları, gelişen teknolojiyle birlikte mobildeki yerini almaya başladı. Canlı mobil bilgi yarışması HQ Trivia‘nın ülkemizdeki örneği Hadi ise son dönemde yükselişe geçen uygulamalardan biri oldu.

Girişimin sosyal medya hesaplarından da gördüğümüz kadarıyla Hadi, Türkiye’de, WhatsApp, Instagram, Facebook gibi uygulamaların ardından en çok indirilen 6. uygulama olmayı başardı. Cep telefonları üzerinden görüntülü ve canlı yayında, binlerce kişinin aynı anda katıldığı bir bilgi yarışması olan Hadi, her gün belirlenen bir miktarda gerçek para ödülünü kazananlara dağıtıyor.

Hadi nasıl kullanılır?

Uygulamayı kullanmak için yapmanız gereken ise çok basit. Hadi’yi telefonunuza indirip belirlediğiniz kullanıcı adınızla sisteme kayıt oluyorsunuz. Daha sonra Turkcell tarafından size bir aktivasyon kodu gönderiliyor, böylece üyeliğiniz başlamış oluyor. Hadi ile canlı olarak yarışmak için gün içinde belirlenen saatleri beklemeniz gerekiyor. Her gün 20:30’da canlı olarak yayınlanan oyun, Çarşamba ve Perşembe günleri 12:30 ve 20:30 olmak üzere günde iki kere yayınlanıyor.

Yarışma başlamadan 1 saat önce telefonunuza hatırlatma bildirimi geliyor. Bu bildirimler yarışma başlamadan 5 dakika önce ve yarışma başlarken de gönderiliyor. Toplamda 12 sorunun yer aldığı oyun başladığında her soru için 10 saniye gibi bir süreniz bulunuyor. Bu süre sunucu soruyu okumaya başladığı anda devreye giriyor. Kısacası zamana gerçekten dikkat etmeniz gerekebiliyor. Sorular ilk 3 soruda daha kolay olmakla beraber ilerleyen safhalarda gerçekten zorlaşabiliyor.

Hadi’de joker kullanımı Turkcell’den

Herhangi bir soruyu bilemediğinizde veya cevaplamak için zamanı kaçırdığınızda otomatik olarak eleniyorsunuz, elenmemek içinse Joker hakkınızın bulunması gerekiyor. Joker alabilmek için ya bir arkadaşınızı referans olarak göstermeniz ya da Turkcell‘in BİP uygulamasını kullanmanız gerekiyor. Her Joker hakkınız bir yanlış cevabınızı kurtarıyor. Elenseniz bile üzülmeyin, çünkü hem yarışmayı izlemeye devam edebiliyorsunuz hem de bir sonraki yarışmaya katılabiliyorsunuz. Bir yarışmaya ortalama 60 bin kişinin katıldığını da hatırlatalım.

Şubat 2018’de hayata geçirilen Hadi, 15 yıldan fazla dijital ürün, girişim ve yazılım tecrübesi olan bir detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*