Home » Genel » GİRİŞİMCİ KAPİTAL: SİLİKON VADİSİ TARİHİ VE STARTUP EKONOMİSİ

GİRİŞİMCİ KAPİTAL: SİLİKON VADİSİ TARİHİ VE STARTUP EKONOMİSİ

KÜY, İşletme kategorisindeki Girişimci Kapital: Silikon Vadisi Tarihi ve Startup Ekonomisi adlı kitabının ikinci baskısını yayımladı. Silikon Vadisi’nde başarılı girişimcilik faaliyetleri yürütmüş girişimci-akademisyen Mustafa Ergen’in kaleme aldığı kitap, teknoloji girişimciliğinin tarihsel sürecini aktarmanın yanı sıra bu alanda iş kurma, sermaye bulma gibi konularda pratik bilgiler veren kapsamlı bir kaynak.

Girişimci Kapital risk yatırımı destekli şirketleşme modelini küresel ölçeklerdeki şirket örnekleriyle sunuyor ve adım adım, okuyucuyu fikir bulmaktan şirket büyütmeye götürüyor. Geçmişten gelen yenilik dalgalarıyla ortaya çıkan ihtiyacı ve kurulan şirketleri, gelecek yenilik dalgalarını, girişimcilerin yatırım almak için, şirket kurmadan önce ve kurduktan sonra yapmaları gerekenleri anlatıyor.

Kitap, Silikon Vadisi dışındaki girişim ve teknoloji merkezlerini ve Silikon Vadisi modelinden fayda sağlayan ülkeleri incelerken, risk yatırımcılığının ülke ekonomisine katkısını ve Türkiye’deki durumunu da anlatıyor.

Mustafa Ergen, kitabını girişimci üniversite, girişimci şehir ve girişimci ekonomi kavramlarını tartışmaya açan bir sonsöz, girişimcilik üzerine yazılmış önemli kitapların listesi, belli başlı risk yatırım firmalarının tanımı ve bir terimler sözlüğü ile bitiriyor.

“Bütün okuyucular, girişimciliğe uzak olanlar bile bu kitabı okurken farklı bir perspektif kazanacak ve zevk alacaktır.”

Ali Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili

“Bu kitabın ülkemizde girişimciliğe katkı veren birçok kurum, kuruluş, iş dünyası, STK’ya ve tabii ki girişimcilerimize yol gösterecek bir kaynak olacağından şüphem bulunmamakta.”

Ali Sabancı, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı

“Finansal ve teknoloji dalgaları ile yeniden şekillenen dünyayı anlamak için bir başucu kaynağı olarak herkese tavsiye ederim.”

Mehmet Bostan, Türkiye Varlık Fonu Kurucu Başkanı

Künye:

Girişimci Kapital: Silikon Vadisi Tarihi ve Startup Ekonomisi

Yazan: Mustafa Ergen

Editör: Sevengül Sönmez

Yayına hazırlayan: Defne Karakaya

Sayfa: 475

Ebat: 16.5 x 24 cm.

ISBN: 978-605-5250-40-9

Barkod: 9786055250409

Fiyatı: 35 TL

Kategori: İşletme

detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*