Home » Genel » Google “en iyi torent siteleri”ni arama sonuçlarında önermeye başladı


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Google “en iyi torent siteleri”ni arama sonuçlarında önermeye başladı

Google “en iyi torent siteleri”ni arama sonuçlarında önermeye başladı

Artık arama sonuçlarının en üstünde Google tarafından önerilen “en iyi torrent siteleri” çıkıyor. Bu durum Hollywood’daki yazar ve yönetmenleri gerçekten kızdırabilir.

İlk olarak TorrentFreak tarafından fark edilen bu durum, “torent siteleri” ya da “en iyi torent siteleri” İngilizce aramalarında sonuçları carousel formatında çıkarıyor. The Pirate Bay, RARBG ve IsoHunt gibi daha öncesinde korsanlıkla ünlenmiş sitelerin de aynı sonuçları içinde karşımıza çıkması gerçekten şaşırtıcı.

Google’ın bu değişikliği ne zaman yaptığı henüz belirsizliğini korurken TorrentFreak internet kullanıcılarının düzenli olarak yaptıkları torrent alternatifi aramalarıyla bu sonuca yol açtığını iddia ediyor.

Bu özellik torrent kullanıcıları için kullanışlı olsa da internet üzerinden yayın yapan siteler için yapılan arama sonuçlarında sorun yaratıyor.

Yazılım sürecinde Google bir şeyleri atlamış olmalı ki, yayın konusunda arama yapıldığında Hulu ve Crackle gibi yasal yayıncı alternatiflerinin yanında Putlocker ve Alluc gibi çok da ünlü olmayan korsan platformların yer aldığı görülüyor.

Muhtemelen TorrentFreak’in de öne sürdüğü gibi bu konuda karar veren Google’daki yetkin insanlar değil. Bu sadece algoritmanın yapılan aramalara göre otomatik olarak ortaya çıkardığı bir sonuç.

Bu yıl Google’ın ve Microsoft’un Birleşik Krallık’ta imzaladığı anlaşma ile çevrimiçi korsanlığın arama sonuçlarında yukarıda çıkmasının önüne geçeceklerinin sinyalini vermişti. Dolayısıyla bu Google’ın kendi kendine verdiği bir karardan çok, algoritmanın inisiyatifi gibi duruyor.

detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*