Home » Genel » Google Pay, ABD’deki banka müşterilerine finansal araçlar sunacak


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Google Pay, ABD’deki banka müşterilerine finansal araçlar sunacak

Nisan ayında Google Pay için fiziksel banka kartı çıkarma planlarıyla gündeme gelen Google, ABD’de yeni iş birlikleriyle büyümeye devam ediyor. Google, bu kapsamda Bank Mobile, BBVA USA, BMO Harris, Coastal Community Bank, First Independence Bank ve SEFCU ile iş birliği yaptığını açıkladı.

Google Pay bu ortaklıklarla birlikte gelecek yıl ABD’deki kullanıcılarına bu bankalarda dijital denetim ve tasarruf hesabı seçeneği sunabilecek. Şirket bu yılın ilk aylarında Citi ve SFCU bakalarıyla iş birliği yapacağını duyurmuştu. Böylece Google Pay toplamda 8 farklı bankayla iş birliğine girmiş oldu.

Google’ın bankalara sunduğu hizmetler

Bu arada Google’ın bankacılık hamlesinin Kasım ayından itibaren konuşulduğunu ve merakla beklendiğini belirtelim. Google, yeni iş birlikleri kapsamında bankaların dijital bankacılık servislerinde tüketicilere yönelik ön yüz desteği sunacak. Tüketicilerin paraları ise Federal Mevduat Sigorta Kurumu tarafından desteklenen kurumlarda tutulacak. Google’ın sunduğu ürünlerde bankaların markalarına da yer vereceğini belirtelim.

Google; bu yeni anlaşmalar ile küçük kredi kurumlarından küresel bankalara kadar geniş kapsamda çeşitliliğe sahip iş birliklerine odaklanıyor. Bu çeşitliliğin nedeni ise Google Pay’in her alanda kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermek istemesi.

Bir Google sözcüsü konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

Daha önce, Google Pay aracılığıyla dijital banka hesapları sunmak için ABD’deki bankalar ve kredi birlikleri ile nasıl ortaklık kurabileceğimizi araştırdığımızı ve müşterilerinin yararlı bilgilerden ve bütçeleme araçlarından yararlanmasına yardımcı olurken, paralarını FDIC veya NCUA güvenceli hesaplarda tuttuğumuzu doğrulamıştık. Altı yeni bankanın dijital denetim ve tasarruf sunmak için ortaklık imzalamamasında dolayı heyecanlıyız.

Bankalar bu anlaşma ile ne kazancak?

Bankalar Google Pay iş birliği ile sundukları dijital deneyimi hızlıca geliştirme fırsatına erişiyor.

BMO Financial Group CDO’su Brett Pitts; iş birliği kapsamında yayınlanacak olan yeni BMO dijital ürünü ile banka müşterilerine finansal tavsiye vermenin hızlanacağını düşünüyor. Aynı şekilde verilen hizmetin gelişmesine de katkı sağlayacak.

BBVA ise bu iş birliği ile BBVA Open Platform ürününü ilerletme şansına kavuşuyor. Bu noktada BBVA Open Platform’un bankanın detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*