Home » Genel » Hangisini almalı iPhone X mi Samsung Galaxy Note 8 mi?

Hangisini almalı iPhone X mi Samsung Galaxy Note 8 mi?

Hangisini almalı iPhone X mi Samsung Galaxy Note 8 mi?

Yılın en çok merak edilen akıllı telefon modellerinden olan iPhone X, 12 Eylül tarihinde karşımıza çıktı. Çerçevesiz ekranı ve yüz tanıma gibi özelliklere dikkatleri çeken iPhone X, Apple’ın satışa sunduğu en pahalı akıllı telefon modeli olmayı da başardı. Benzer bir şekilde Samsung’un en pahalı modeli olarak karşımıza çıkan Note 8, tasarım anlamında S8 ailesine oldukça benzese de çift kamera ve S Pen desteği sayesinde olumlu tepkiler almayı başardı.

iPhone X ve Galaxy Note 8 hem boyutsal olarak hem de sundukları özellikler bakımından oldukça farklı telefonlar olsalar da, akıllı telefon piyasasının büyük bir bölümüne sahip olan iki firmanın en üst düzey modelleri oldukları için aslında doğal birer rakipler. Bu yazımızda sizler için iPhone X ve Samsung Galaxy Note 8 modellerini karşılaştırıyoruz.

Tasarım

Öncelikle her iki modelin de tasarım konusunda oldukça başarılı bir iş çıkarttığını belirtelim. Tasarım her ne kadar kişisel bir alan da olsa hem iPhone X hem de Galaxy Note 8 modelleri akıllı telefon pazarının en şık akıllı telefonlarından. Her iki model de çerçevesiz ekran tercih ediyor fakat iki firmanın da çerçevesiz ekran tasarımını oldukça farklı yorumladığını belirtelim. iPhone X modeli cihazın alt ve kenar kısımlarında ince ve üst kısımda ilginç bir çerçeve bulundururken Note 8 modelinde ise sadece alt ve üst kısımlarda çerçeve bulunuyor.

iPhone X modelinin ekran çerçeve oranı yüzde 82.9, Samsung Galaxy Note 8 modelinin ekran çerçeve oranı ise yüzde 83.2. Kısacası modellerin benzer bir ekran kasa oranı sunduğunu söyleyebiliriz. Her iki model de arka kısımlarında cam tasarım tercih ediyor. Samsung Galaxy Note 8 modeli tasarımını parmak izi okuyucu ve kulaklık girişi ile tamamlarken maalesef iPhone X modelinde bu özellikler bulunmuyor. Son olarak iPhone X modeli gümüş ve uzay grisi olmak üzere sadece 2 renk seçeneğine sahipken Galaxy Note 8 modeli toplamda 5 renk seçeneğine sahip. Tasarım tamamen öznel bir konu olduğu için buradaki kazananı detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*