Home » Genel » Hastanelerde yaşanan dijital dönüşüm: E-doktor


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Hastanelerde yaşanan dijital dönüşüm: E-doktor

Dijital dönüşüm, hayatımızın her alanında kendini fazlasıyla hissettiriyor. Medyadan ulaşıma, bankacılıktan perakendeye kadar birçok sektörde etkisini fazlaca gördüğümüz teknolojik gelişmeler, bir süredir sağlık sektöründe de karşımıza çıkıyor. Her ne kadar online randevu almak, sağlığın dijital dönüşümünde karşımıza çıkan önemli yeniliklerden biri olsa da değişen ihtiyaçlar ve talepler farklı güncellemelerin yapılmasına neden oluyor. Bunlardan en önemlisi de yeni yeni karşılaşmaya başladığımız “e-doktor” uygulamaları.

Corona virüs salgınını her alanda olumsuz bir şekilde hissettiğimiz şu günlerde, yetkililer acil durumlar dışında hastanelere gidilmesini önermiyor, çünkü COVID-19’un hastanelerde daha hızlı bir yayılma hızına sahip olduğu söyleniyor. Durum böyle olunca insanların bazı hastalıkları için uzaktan yardım almaya ihtiyaçları oluyor. Şu anda gönüllü olarak bu hizmeti başlatmış doktorlar mevcut, ancak bu doktorlar ne yazık ki taleplerin hepsine yetişemiyorlar veya kişilerin sorunlarını normal bir hastane hizmetinde olması gerektiği gibi detaylı bir şekilde dinleyemiyorlar. Bu da özel hastanelerin duruma el atmasına neden oluyor.

Acıbadem, Memorial ve Anadolu Sağlık Merkezi bu hizmeti veren özel sağlık kuruluşlarından birkaçı. Ayrıca Anadolu Sigorta‘nın da “7/24 Canlı ve Görüntülü Sağlık Danışmanlığı Hizmeti” mevcut. Bahsettiğimiz hastanelerde sistemin nasıl işlediğinden bahsedelim.

Acıbadem’den “Online Doktor”

Acıbadem’in “Online Doktor Görüşmesi’ ile hastaneye gidemediğiniz durumlarda, bulunduğunuz yerden randevu alarak doktorunuza online ulaşabiliyor ve görüntülü görüşmenizi, kontrolünüzü ya da gerekli hallerde tanı ve tetkik işlemlerinizi yaptırabiliyorsunuz. Online Doktor Görüşmesi’nde tüm tıbbi süreç, hastanın durumuna göre doktorun tıbbi görüşü ve denetimi altında yürütülüyor.

Oluşan tüm raporlar hastanın tıbbi kayıtları içinde yer alıyor. Görüşme sonrasında doktorunuzun tetkik istemesi durumunda, örnek alım işleminin evinizde yapılmasını isterseniz bu hizmet için ekstra bir ücret ödemiyorsunuz. Doktorunuzun reçete yazması durumunda, reçetenizi eczacınıza Acıbadem Online uygulaması üzerinden gösterebiliyor ve yine uygulama üzerinden kendisi ile paylaşabiliyorsunuz. Online randevu sırasında doktor fiziksel muayenenin zorunlu olduğuna karar verirse, poliklinik muayenesi organize ediliyor.

Online Doktor için başvuru formunu Acıbadem’in web sitesinden ya da mobil uygulamasından doldurabiliyorsunuz. detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*