Home » Genel » HotelRunner stratejik bir hamleyle RateFor’u satın aldı
HotelRunner stratejik bir hamleyle RateFor’u satın aldı

Turizm sektörünün lider satış yönetim platformu ve dijital kontrat ağı HotelRunner, büyümesini devam ettirerek otel fiyat karşılaştırma platformu RateFor’u satın aldı

Konaklama tesisleri ve acentelere yönelik inovatif teknoloji çözümleri sunan HotelRunner sürekli olarak teknolojik alt yapısını güçlendirerek, Türkiye’de ve dünyada önde gelen satış kanalları ile stratejik iş birlikleri kurarak ve uzman ekibini genişleterek 193 ülkeden 40.000’in üzerinde konaklama tesisi iş ortağına en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarına devam etmektedir.

COVID-19 pandemisi sürecinde de inovasyonlarına hız kesmeden devam eden HotelRunner, turizme ait küresel büyük veriye hakim olma yolunda önemli bir hamle yaparak, tesisler ve acenteler için otel fiyat karşılaştırma platformu RateFor‘u satın aldı ve büyümesini sürdürdü.

2018 yılında Mesut Mert ve Alican Soysal tarafından kurulan ve halihazırda onlarca acente ve konaklama tesisi tarafından kullanılmakta olan RateFor, 11.000’in üzerinde tesisin 15 online satış kanalındaki son kullanıcıya gösterilen fiyatlarını tek ekranda ve çoklu listeleme şeklinde raporlayabilen, ayrıca 3 farklı puanlama sitesinin puanlarını bu raporda detayları ile gösterebilen bir analiz ve karşılaştırma platformudur.

Gerçekleştirilen satın alma ile birlikte HotelRunner’ın konaklama iş ortakları, bulundukları bölgedeki rakip tesislerin online kanallardaki fiyatlarını raporlayarak kendi fiyatlarını optimize edebilecek, kendi odalarının hangi platformlarda hangi fiyatlara satıldığını anlık olarak ve tek bir ekran üzerinden görebilecek, böylece fiyat eşitliği sağlayabilecekler. Aynı zamanda acente iş ortakları da, takibe aldıkları tesislerin diğer acentelerdeki fiyatlarını izleyerek veriye dayalı rekabet analizi yapabilecekler.

RateFor ekibi HotelRunner’a hızla dahil olurken Kurucu Ortaklardan Mesut Mert, “Hedefimiz her zaman yurtdışındaki rakiplerimizi saf dışı bırakarak hızla büyümek ve yaygınlaşmaktı. Şimdi bu hedefe doğru HotelRunner ile birlikte yürümekten ve HotelRunner ekibinin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi. Alican Soysal ise satın alma ile ilgili olarak, “HotelRunner’ın ölçeklendirilebilir ve güvenilir teknolojik altyapısıyla birleşmemiz ile birlikte RateFor platformunun bu deneyimden beslenerek hızla büyüyeceğine inanıyoruz. Oldukça heyecanlı bir dönem bizi bekliyor.” şeklinde konuştu.

HotelRunner Kurucu Ortakları Arden Agopyan ve Ali Beklen de satın almayla ilgili benzer yorumlarda bulundular. Agopyan, detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*