Home » Genel » İngilizler yurt dışına çıkış rekoru kırdı

İngilizler yurt dışına çıkış rekoru kırdı

Hangi ülkeleri tercih ettiler?

2016’da İngilizlerin yurtdışı ziyaretlerin önemli bir artış yaşanarak yeni bir rekora imza atıldı. Peki İngilizler en çok hangi ülkeleri tercih etti?

2016 yılında İngilizler yurt dışına çıkışlarda son on yılın rekorunu kırdılar.

ONS’in son verilerine göre İngiltere vatandaşları 2016 yılında yurt dışına 70.8 milyon ziyaret gerçekleşti. Bu rakam 2015 yılına göre % 8 oranında artış gösterdi.

Bu ziyaret rakamlarıyla İngilizler, 2006 yılındaki 69.5 milyonluk yurt dışı ziyaret sayısını geride bırakarak yeni bir rekora imza attılar.

İngilizlerin gerçekleştirdiği yurt dışı ziyaretler 2009 yılında ekonomik kriz nedeniyle önemli bir düşüş yaşamıştı; daha sonra bu rakam 2012 yılından sonraki süreçte her yıl artış göstermişti.

2016 yılında yurt dışına çıkışlar en çok tatil nedeniyle gerçekleşirken; ikinci olarak akraba ve arkadaş ziyaretleri nedeniyle gerçekleşti.

2016 yılında İngilizlerin iş seyahatleri nedeniyle yurt dışına çıkış rakamları bir önceki yıla göre aynı düzeyde seyretti.

İngilizler 2016 yılında yurt dışına gerçekleştirdikleri seyahatlerde bir önceki yıla göre % 12 artışla 43.8 milyon Pound’luk harcama yaptı.

Ülkelere göre ortalama geceleme rakamları ise şu şekilde gerçekleşti: Belçika üç gece, Hollanda dört gece, Bulgaristan ve Romanya 14 gece

İspanya ise İngilizlerin en çok seyahat ettiği ülke oldu. 2016 yılında 14.7 milyon İngiliz İspanya’yı ziyaret etti. İspanya’yı ziyaret eden İngilizlerin % 88’i tatil amacıyla bu ülkeye seyahat etti.

Diğer yandan Fransa’yı ziyaret eden İngilizlerin sayısı 8.8 milyondan 8.5 milyon seviyesine, Türkiye’yi ziyaret edenlerin sayısı ise 1.5 milyondan 1.1 milyon seviyesine geriledi.

İspanya, Fransa, İtalya, İrlanda ve ABD İngilizlerin en çok ziyaret ettiği beş ülke oldu.

Kaynak: Turizm Ajansı

detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*