Home » Genel » iPhone 8’in prototip videosu cihazla ilgili yeni beklentileri doğruluyor


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

iPhone 8’in prototip videosu cihazla ilgili yeni beklentileri doğruluyor

iPhone 8'in prototip videosu cihazla ilgili yeni beklentileri doğruluyor

iPhone ile ilgili en isabetli tahminlere imza atan KGI analistlerinden Ming-Chi Kuo, Apple’ın bu yıl duyurması muhtemel yeni iPhone modeline ilişkin öngörülerini paylaşmış. Bu öngörüler içerisinde Bloomberg’in de haberini yaptığı ve yeni iPhone’da olması muhtemel olan 3D yüz tarama ile telefonu açma özelliği de bulunuyor. iPhone 8 olarak anılan yeni iPhone ile ilgili bugüne kadarki beklentileri de kısmen doğrulayan yeni tahminler şu şekilde sıralanıyor:

1- Apple’ın bu yıl OLED ve LCD ekranlı 3 farklı boyutta ürün duyurması bekleniyor.

Gövdeye oranla en geniş ekranlı telefon

2- OLED ekranlı modellerin, gövdeye oranla en geniş tam ekranlı telefonlar olması bekleniyor. Yani ön yüzey neredeyse tamamen ekrandan oluşacak ve bu ekran üzerinde sanal bir “home” butonu bulunacak. Sanal bir “home” butonu olacağı için de parmak izi okuması yapılmayacak çünkü henüz OLED ekranın altından parmak izi okumak teknolojik bir problem ve tam olarak çözülebilmiş değil. Bu yüzden okuyucunun cihazın arka kısmında olacağına dair söylentiler duyuyor olmamız da normal.

3- OLED ekranlı cihazlarda parmak izi okuması olmayacağı için 3D yüz tarama güvenlik önlemi getirilecek. Yani yüzünüzü taratarak telefonunuzu açabileceksiniz. Bu özelliğin ilk olarak bankacılık işlemleri için kullanılması öngörülüyordu fakat görünüşe göre kullanım alanı değişmiş.

4- OLED ekranlı ve 5.5″ LCD ekranlı iki model, çift kamera teknolojisinin gereksinimi olarak 3GB ram kapasiteli olarak piyasaya sürülecekken 4.7″ boyunda tek kameralı model 2 GB ram olarak piyasaya sürülecek.

5- Her üç model cihaz 64gb ve 256gb kapasiteli alternatifleri ile beraber gelecek.

Yüksek hızlı şarj özelliği

6- Her üç model de de yüksek hızlı şarj özelliği bulunacak.

7- OLED ekranlı iPhone’un ses kalitesinin daha iyi olması için hoparlör çıkışı daha özel tasarlanacak.

8- OLED ekranlı iPhone modelinin çok daha üst düzey, butik bir görüntü sergileyebilmesi için daha az renk seçeneği sunmasını bekliyoruz.

9- Apple’ın ön siparişlerden iyi bir çıkış yakalayabilmek için her 3 modeli beraber piyasaya sunması bekleniyor fakat detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*