Home » Genel » iPhone X yerine iPhone 7 veya 7 Plus almak için 6 neden

iPhone X yerine iPhone 7 veya 7 Plus almak için 6 neden

iPhone X yerine iPhone 7 veya 7 Plus almak için 6 neden

Apple‘ın amiral gemisi konumunda olan iPhone X modeli günümüzün en popüler akıllı telefonlarından biri olsa da, tıpkı diğer akıllı telefonlar gibi mükemmel değil. Yüksek fiyat etiketinden çentiğe, parmak izi sensörünün yokluğundan sınırlı renk seçeneğine kadar pek çok eleştiriye maruz kalan iPhone X, pek çok kullanıcıya göre diğer iPhone modellerinin gerisinde.

Apple’ın 2016 yılında tanıttığı iPhone 7 ve 7 Plus modelleri de günümüzde hala satın alınabilecek olan ve pek çok açıdan iPhone X modelinin önünde olan akıllı telefonlardan. Tabii ki iPhone X’in çerçevesiz ekran, yenilenmiş tasarım, OLED panel ve kablosuz şarj gibi önemli özellikler sunduğunu da unutmamak gerekir. Bu listemizde sizler için iPhone X yerine iPhone 7 veya 7 Plus almak için 6 nedeni sıraladık.

Uygun fiyat avantajı

Hatırlatmak gerekirse iPhone X’in alametifarikası akıllı telefon dünyasının en pahalı modellerinden biri olması. Bu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en pahalı akıllı telefon konumunda olan iPhone X, ülkemizde 64 GB için 6 bin 99, 256 GB için ise 6 bin 899 fiyat etiketi ile satılıyor.

Bu noktada iPhone 7 ailesinin çok daha uygun fiyatlara satın alınabildiğini belirtelim. iPhone 7 modelinin 32 GB’lık versiyonu 3 bin 299, 128 GB’lık versiyonu ise 3 bin 899 TL fiyat etiketine sahip. Ailenin büyük üyesi olan iPhone 7 Plus ise 3 bin 999 ve 4 bin 599 fiyat etiketleri ile satın alınabiliyor. Kısacası çok daha uygun fiyata iPhone X ile aynı yazılım desteğine ve pek çok başka özelliğe sahip olabiliyorsunuz.

Daha fazla renk seçeneği

Zengin renk seçeneği de iPhone 7 ve 7 Plus modellerini iPhone X’in önüne taşıyan avantajlardan bir tanesi. Hatırlatmak gerekirse iPhone 7 ve 7 Plus modellerinin simsiyah, siyah, gümüş, altın ve roze altın olmak üzere 5 farklı renk seçeneği bulunuyor. iPhone X modeli ise sadece gümüş ve uzay grisi renk seçeneklerine sahip.

Hatta iPhone 7 ve 7 Plus detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*