Home » Genel » Kahve atıklarından biyo plastik üreten Wastespresso, Erciyas Holding’ten 12.500.000 TL değerleme ile yatırım aldı.


 Most Affordable, Cheap Flight Tickets and Hotels Booking …

Kahve atıklarından biyo plastik üreten Wastespresso, Erciyas Holding’ten 12.500.000 TL değerleme ile yatırım aldı.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı’nın yeni dönem finalistleri arasında yer alan Wastespresso, Erciyas Holding’ten 12.500.000 TL değerleme ile yatırım aldı. Yatırım finansal detayları şimdilik gizliliğini koruyor.

Wastespresso, geliştirdiği kahve atıklarını kompostlama yöntemiyle; kafeler, restoranlar ve oteller gibi mekanlar için doğada 60 günde çözünebilen tek kullanımlık biyo pipetler ve plastikler üretiyor. Mekan işletmelerinin atık yönetimini yapan girişim, aynı zamanda mekanların çevresel değer yaratmalarını da sağlıyor.

Wastespresso ürünleri

Girişim mekanlara sunduğu çevresel değer çözümlerinde, Straw-inno ve Oil-inno isimli iki farklı ürünüyle dikkat çekiyor.

Kahve atıkları altyapısı ile bütünleşmiş doğada %100 çözünebilen tek kullanımlık biyo pipetler sunan Straw-inno mekanların müşterilerine sunduğu çevreci yaklaşımı desteklemesini sağlıyor.

Girişimin sitesinde “döngüsel ekonomin bir parçası” olarak tanımlanan Oil-inno ise yeşil teknoloji yöntemleri ile vegan ve organik kozmetik markaları için geliştiriliyor. Oil-inno, zengin içerikli ve atık kahve bazlı bir doğal yağ olarak öne çıkıyor.

Erciyas Holding’in faaliyet alanları

Henüz tanımayanlar için Erciyas Holding’in 50’den fazla ülkede, 30 yılı aşkın süredir endüstri, enerji, bisiklet ve hizmetler olmak üzere dört ana sektörde faaliyet gösteren bir yatırım grubu olduğunu söyleyelim. Erciyas Holding’in ayrıca Savor isimli restoran ve catering işletmeciliği alanında hizmet veren bir kurumu da mevcut.

Özellikle geleneksel ve yöresel mutfağı, yüksek kalite ve servis standartları ile sunmayı hedefleyen Savor, bu konuda Wastespresso’nun teknolojisinden faydalanmak istiyor olabilir.

Savor’ın şu an için yalnızca İzmir’de faaliyet gösterdiğini belirtelim. Balmumu Dükkan ve Balmumu Lokanta’sının işletmesini yürüten kurum, ileri dönük yeni yatırımlar planları konusunda da çalışmaya devam ettiğini belirtiyor.

detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*