Home » Genel » KOOP FİNTECH PLATFORMUNUN İLK AYAĞI İSTANBUL’DA AÇILDI

KOOP FİNTECH PLATFORMUNUN İLK AYAĞI İSTANBUL’DA AÇILDI

Finansal teknolojiler (fintech) ekosisteminin önemli oyuncularından FintechPark ve Türk çalışma hayatına ortak çalışma alanları (co-working) kavramını yerleştiren Workinton; Türkiye’nin hem fiziksel hem de dijital ilk fintech platformu olan KOOP için iş birliğine gidiyor. KOOP; fintech şirketlerine, finansal kuruluşlara, perakendecilere, telekom operatörlerine, teknoloji şirketlerine ve diğer sektör katılımcılarına yüksek katma değerli hizmetler sunacak. KOOP, üyelerine diğer sektör katılımcılarıyla birlikte yer alabilecekleri ortak çalışma alanları ve ofis seçeneklerinin yanında; fintech sektörüyle ilintili konferanslar, yuvarlak masa toplantıları, API platformu, mentörlük, danışmanlık, uluslararası fintech merkezlerine ziyaretler, yatırımcı eşleştirmeleri, hızlandırma programları, araştırmalar, sektör raporları ve benzeri fırsatlar sunacak.

Sektörün değişen ihtiyaçlarına cevap verecek

İnovasyonun finansal hizmetler sektörünü önemli ölçüde dönüştürmeye başlamasıyla fintech, son dönemde gündemin ön sıralarında yer alıyor. Dijital bankacılık, kitle fonlaması, Blockchain, akıllı sözleşmeler, dijital para birimleri, sigorta teknolojileri (insurtech), robo-danışmanlık, bireyler arası (P2P) borçlanma ve diğer uygulamalar bu değişimin önemli bileşenleri olarak ortaya çıkıyor. Nesnelerin interneti, öğrenen makineler, büyük veri, yapay zeka ve algoritmalar, fintech programlarının bu değişime yön veren kesişme noktaları. KOOP, finansal hizmetler ve teknoloji sektöründe anlayışın ve gereksinimlerin değişmesine yol açan bu dönüşüme cevap vermek ve sektörün değişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere kuruldu.

Fintech sektörü bu dijital platformda bir araya gelecek

KOOP, sunacağı hizmetlerde çözüm ortaklarıyla birlikte çalışacak. Fiziksel alan çözüm ortağı Workinton; platformun ofis, toplantı, etkinlik alanı gibi gereksinimlerini karşılayacak. Dijital bir platform olarak da konumlanacak KOOP, endüstrinin bir araya geleceği bir API Sandbox yaratıyor. Altyapısı KOOP’un bu konudaki teknoloji ortağı Telenity tarafından sağlanacak olan KOOP API platformunda; sektörün entegrasyon ihtiyaçlarının giderilmesi, yeni fintech iş modellerinin hızlı bir şekilde yaratılması, yaratılacak iş modellerinde ön değerlendirme süreçlerinin kısaltılması, finansal teknolojiler sektöründeki hızlandırma, kuluçka merkezi ile hackathon programlarının daha somut biçimde, geniş katılımla hayat bulması ve sektörün dijital ortamda da bir araya gelmesi hedefleniyor.

Mentörlük altyapısı da dijital

Mentörlük hizmetlerini sektörün özel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak farklılaştıran KOOP, çözüm ortağı Mentornity’nin altyapı desteğiyle bu hizmetini dijitale detaylı >>>

Alıntının kaynağı: KobiPostasi.Net

Tags: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*