Home » Genel » Kullanıcı ve SEO Odaklı İçerik Üretenler İçin 28 Ücretsiz Araç

Kullanıcı ve SEO Odaklı İçerik Üretenler İçin 28 Ücretsiz Araç

Kullanıcı ve SEO Odaklı İçerik Üretenler İçin 28 Ücretsiz Araç

Konuk yazarımız Tuğçe Durmuşoğlu 2015 Aralık ayından beri SEM’de SEO departmanında uzman analist olarak çalışıyor.

Markaların günümüz internet kullanıcısıyla iletişim kurabilmesi için artık çok daha fazla çaba sarf etmesi gerekiyor. Bunun nedeni de, internet kullanıcıların gün geçtikçe daha bilinçli tüketiciler haline gelmesi, daha fazla araştırması ve talepkar olmaları. Bu noktada ise, devreye sektörde uzun yıllardır hepimizin ‘kral’ olarak da bildiği içerik pazarlaması giriyor.

İçerik pazarlamasının ana amacı; ürünleriniz ve hizmetlerinizi reklam algısında kullanıcıya dayatmak yerine, kitlenizin sorun ve isteklerine cevap verecek şekilde içeriklerinizle etkilemektir. Hedeflenen kitleyi içerik ile etkilemek, etkileşim kurmak ve kar edilebilir müşteri aksiyonu elde etmek amacıyla içerik pazarlama stratejileri oluşturulur. Bunun sonucunda, müşterinizle sürdürülebilir bir bağ kurar, marka güveni sağlayabilirsiniz. Yapılan bir araştırmaya göre, yüzde 80’lik oranla kullanıcılar reklamlar yerine makalelerden bilgi almak istiyor. Aynı araştırma (pdf) içeriğin kullanıcıyı sponsor şirkete daha yakın hissettirdiği ve yüzde 60’ının satın alma kararında içeriğin etkisi olduğunu belirtildi.

Aynı zamanda, ürettiğiniz içeriklerle kullanıcıların algısını ve satın alma davranışlarını değiştirebilirsiniz. Bu cümleyi daha iyi anlatacak iki örnek vermek isterim:

  1. Geçtiğimiz yıl, güzellik & makyaj blogger ve vlogger’ları tarafından yayılan bir trend ile, erkek yüz balsam’larının kadın makyaj bazı olarak kullanılmasına yönelik video, blog, sosyal medya içerikleri yayınlandı. Bu içerikler sayesinde, kullanıcılar güvendiği blog ve video üreticilerinden etkilenerek ürünün ana amacından farklı satın almalar yapmaya başladı ve bir anda hedef kitle makyaj tutkunu kadınlar oldu. Hedef kitle genişledi ve olası sonuç olarak bu durum satışlara yansıdı.
  2. Lego, bilindiği gibi çocuklar için zeka geliştirici bir oyuncaktır. Hedef kitlesi sadece çocuklardan oluşurken; legonun ev dekorasyonu ve tasarımda kullanılabileceğini anlatan içeriklerin doğru bir pazarlamayla sunulması şirketin yeni ve çok farklı bir kitleye ulaşmasını sağladı.

Görüldüğü gibi, içerik kullanıcı açısından bir hayli önemli. Durum böyleyken, kullanıcı davranışını ve memnuniyetini önemseyen Google için de içerik elbette değer taşıyor. Sürekli olarak güncellenmeleriyle kullanıcıya en iyi sonuç detaylı >>>

Alıntının kaynağı: Webrazzi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*